Słuchaj
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Konrad Piasecki
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Powstaje mobilne Call of Duty - od twórców Candy Crush Saga

07.04.2017 12:45

Zakup firmy tworzącej gry z serii "... Crush Saga" przyniesie kolejne korzyści nowemu właścicielowi.

Powstaje mobilne Call of Duty - od twórców Candy Crush Saga

fot. King.com

Activision Blizzard - firma do której należą takie marki jak Call of Duty, Diablo i Destiny, w końcu wykorzysta przejęte w zeszłym roku szwedzkie studio King do stworzenia produktu promującego swoją markę. Zlokalizowane w Sztokholmie studio King, zajmujące się produkcją mobilnych i desktopowych gier, zostało kupione w zeszłym roku za kwotę 5,9 miliarda dolarów!

Zagłosuj

Grałeś w grę z serii "... Crush Saga"?

Studio teraz zajmie się produkcją gry mobilnej z uniwersum "Call of Duty" - według słów zamieszczonych w sekcji z ofertami pracy na stronie studia będzie to:

"

"(...) przeniesienie na urządzenia mobilne doświadczenia, jakiego gracze mogą doznać podczas rozgrywki w gry z serii Call of Duty na konsolach. Jednocześnie wprowadzi to zupełnie nowe podłoże dla gier mobilnych, jak i na nowo zdefiniuje ten gatunek. Nasze podejście do gry ma na celu stworzenie jej tak, by była czymś nowym i świeżym, z naciskiem na funkcje społecznościowe i wysoką przystępność." "

Czy oznacza to, że wkrótce na naszym smartfonie lub tablecie zagramy w faktyczną grę akcji z uniwersum Call of Duty? Studio na pewno będzie eksperymentować, a znając ich dotychczasowe gry (seria Candy Crush Saga), na pewno można uznać, że umieją robić grywalne tytuły. Studio obecnie szuka osób do pracy nad tym tytułem, a więc możemy się spodziewać, że prace nad nim jeszcze trochę potrwają.

Zagłosuj

Chciałbyś zagrać w mobilne Call of Duty?

RadioZET.pl/AM