Słuchaj
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Konrad Piasecki
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Sąd na negatyw za Allegro. Sprzedawca straszy kupującego

13.11.2017 11:38

Zamiast szkła hartowanego na aparat w iPhonie 8 Plus dostał zwykła folię – po wystawieniu sprzedawcy negatywnego komentarza ten zaczął straszyć podaniem do sądu o zniesławienie.

Sąd na negatyw za Allegro. Sprzedawca straszy kupującego fot. zrzut ekranu

Z opisu oferty na Allegro wynikało, że przedmiotem sprzedaży jest zestaw trzech hartowanych szkiełek mających chronić obiektyw tylnego aparatu w telefonie.

Otrzymany produkt wzbudził jednak wątpliwości kupującego, który postanowił sprawdzić, z czym tak naprawdę ma do czynienia. Okazało się, że zamiast szkła otrzymał po prostu grubą folię, którą łatwo można uszkodzić – a co za tym idzie, nie realizuje ona funkcji ochronnych.

fot. zrzut ekranu

Kupujący skontaktował się ze sprzedawcą, który w odpowiedzi zwrócił pieniądze za zakupiony towar. Gdy jednak transakcja została oceniona negatywnym komentarzem, pojawiły się groźby przeniesienia sporu na drogę sądową – handlujący stwierdził, że doszło do zniesławienia.

fot. zrzut ekranu

Kupujący odparł, że zgodnie z przepisami nie znieważa osoba, która podaje prawdziwe informacje – a faktem jest, że zamiast deklarowanego szkła w przesyłce znajdowała się gruba folia.

Allegro szykuje się do obchodzenia 18 urodzin - w listopadzie 2017 będzie można wygrać między innymi 18 samochodów hybrydowych oraz skorzystać z tygodnia darmowej dostawy.

Zagłosuj

Kto ma rację?

RadioZET.pl/MT

Oceń