Słuchaj
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Konrad Piasecki
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Samsung Galaxy Note 7 wraca do sprzedaży

21.02.2017 09:59

Już w czerwcu 2017 roku odnowione modele Galaxy Note 7 mogą trafić do pierwszych klientów – Samsung ma w magazynach ponad 2,5 milionów sztuk tego smartfona.

Samsung Galaxy Note 7 wraca do sprzedaży

Samsung Galaxy Note 7 z miejsca stał się rynkowym hitem – flagowiec koreańskiego producenta cieszył się bardzo dobrymi opiniami aż do pojawienia się doniesień o możliwości samozapłonu telefonu.

Smartfon został uznany za niebezpieczny i został wycofany ze sprzedaży, a Samsung przeprowadził akcje odkupywania modelu od swoich klientów. Kupionych zostało ponad 3 mln sztuk Note 7.

Taka liczba urządzeń zalegających w magazynach stanowiła dla Samsunga duży problem – utylizacja urządzeń elektronicznych zgodnie z prawem pociągnęłaby za sobą gigantyczne koszta i zwiększyła straty związane z opracowaniem, reklamowaniem i wycofaniem ze sprzedaży modelu.

Zamiast więc niszczyć model Galaxy Note 7 producent zamierza wprowadzić go ponownie do sprzedaży. Wszystkie egzemplarze zostaną fabrycznie odświeżone (każdy będzie wyposażony w nową obudowę), a jedyną zmianą w stosunku do pierwotnej konfiguracji ma być zastosowanie innego akumulatora.

Ma on oferować mniejszą pojemność – około 3000 mAh zamiast 3500 mAh z pierwotnego modelu – dzięki czemu ma być bezpieczniejszy i nie stwarzać ryzyka samozapłonu.

Samsung Galaxy Note 7 nie trafi na zachodnie rynki – Koreańczycy chcą oferować odświeżony model w państwach rozwijających się, takich jak Indie czy Wietnam. Cena modelu nie została jeszcze podana.

 

RadioZET.pl/MT