Słuchaj
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Konrad Piasecki
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Samsung Galaxy S8 i iPhone 7 w testach zderzeniowych

10.04.2017 12:17

W pogoni za atrakcyjnym wyglądem producenci sięgają po materiały, które nie kojarzą się z wytrzymałością. Czy metal z obudowy iPhone’a 7 wygra ze szkłem z Samsunga Galaxy S8? Jak się okazało, odpowiedź nie jest wcale taka oczywista.

Samsung Galaxy S8 i iPhone 7 w testach zderzeniowych

fot. kadr z wideo

Taki wypadek może przytrafić się każdemu – podczas wyjmowania telefonu z kieszeni urządzenie wyślizguje się z ręki i ląduje z impetem na betonie. To może być wyrok śmierci – wystarczy, żeby zbił się ekran, a smartfon nie będzie już w stanie działać w 100% prawidłowo.

W sieci znaleźli się śmiałkowie, którzy postanowili sprawdzić, który z dwóch konkurujących ze sobą telefonów – Samsung Galaxy S8 i iPhone 7 – oferuje swojemu właścicielowi większy komfort psychiczny.

Metodycznie zrzucano rywali na goły beton z wysokości kieszeni i ucha, a test zakończył się upadkami z wysokości 3 metrów. Już na samym początku dało o sobie znać szkło z obudowy Galaxy S8, jednak ostateczna ocena tego, który ze smartfonów jest bardziej wytrzymały nie jest wcale taka prosta:

Jak widać, Galaxy S8 bardzo długo bronił się przed uszkodzeniem ekranu, i nawet po pęknięciach zanotowanych w górnym rogu frontu wciąż reaguje na dotyk i daje się używać. Znacznie lepiej radzi sobie początkowo iPhone 7, na którego aluminiowej obudowie pojawiają się co najwyżej zadrapania – po jednym z ostatnich testów jednak wyraźnie zaczyna szwankować ekran, który wyświetla zniekształcony obraz i nie reaguje chwilami na dotyk.

Zagłosuj

Który smartfon jest według Was bardziej wytrzymały?

RadioZET.pl/MT