Słuchaj
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Konrad Piasecki
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Samsung Z4 - budżetowy smartfon bez Androida

15.05.2017 09:26

Z4 to następne urządzenie pracujące pod kontrolą autorskiego systemu operacyjnego od Samsunga. Niestety jego specyfikacja nie wróży mu sukcesu.

Samsung Z4 - budżetowy smartfon bez Androida

Jeśli będziecie chcieli upolować tę ciekawostkę od Samsunga, to nieco się natrudzicie. Na początku Samsung Z4 zadebiutuje w Indiach, a dopiero później ewentualnie zadebiutuje na innych rynkach.

Samsung Z4 - dla kogo?

Urządzenie pracujące pod kontrolą systemu Tizen to ewidentnie budżetowa propozycja. Nie powala specyfikacją techniczną, a w dodatku ma parametry, które wiele osób uznałoby za gorsze w porównaniu do poprzedniego modelu Samsunga Z.

Jakimi parametrami może pochwalić się ten wyjątkowy smartfon Samsunga?

samsung z4

Samsung Z4 - dane techniczne, specyfikacja:

  • system operacyjny: Tizen OS 3.0
  • ekran: 4,5", 800 na 480 pikseli, LCD
  • procesor: 4-rdzenie, 1,5 GHz
  • pamięć: 1 GB RAM
  • pamięć wewnętrzna: 8 GB
  • aparat: 5 mpix (przedni), 5 mpix (tylni)
  • bateria: 2050 mAh

O ile smartfon może się podobać pod kątem wyglądu, który jest dosyć prosty jak na urządzenia z 2017 roku, tak nie można zaprzeczyć, że parametry nie zbiją nas z nóg. Samsung jednak dość długo pracuje nad optymalizacją autorskiego systemu Tizen, więc parametry nie powinny zbytnio stanowić problemu przy codziennym użytkowaniu smartfona.

Problemem może być brak aplikacji znanych z urządzeń z Androidem. Tizen OS to zupełnie inny system operacyjny, co wiąże się z koniecznością tworzenia dla niego specjalnych wersji aplikacji.

Sukces tego smartfona będzie jednak zależał w dużej mierze od jego ceny, która na razie pozostaje nieznana, lecz na pewno mieścić się będzie w dopuszczalnych, dolnych granicach budżetowych urządzeń.

Zagłosuj

Byłbyś w stanie zmienić smartfona na taki, który posiada inny system operacyjny?

RadioZet.pl/AM