Słuchaj
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Konrad Piasecki
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Mateusz Ptaszyński
Kamila Terpiał , Roman Osica
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Samsung pracuje nad wyjątkowym głośnikiem, który zawiesimy na szyi

03.01.2018 13:30

Projekt powstał dzięki specjalnemu programowi Samsunga, w którym opracowywanych jest mnóstwo pionierskich technologii. 

Samsung pracuje nad wyjątkowym głośnikiem, który zawiesimy na szyi fot. Samsung

Samsung w ramach swojego inkubatora pomysłów "C-Lab" wypuści w tym roku linię produktów "S-Ray", czyli głośników wykorzystujących technologię dźwięku kierunkowego.

W linii urządzeń znajdą się na początku trzy produkty - głośnik "Mini", głośnik "Handy" (podręczny) i "Neck Band", czyli wyjątkowy naszyjnik z wbudowanym zestawem audio.

O ile w przypadku pierwszych dwóch urządzeń można spodziewać się, jak będą działać, to może nas spotkać spore zaskoczenie. Głośniki te wykorzystują technologię dźwięku kierunkowego - oznacza to, że dźwięki, które się z nich wydobywają, będą słyszalne głównie przez osoby, w które urządzenie jest skierowane. Technologia ta pozwoli na wykorzystanie ich np. w pracy, w drodze, w markecie, a jednocześnie nie będzie przeszkadzać osobom z najbliższego otoczenia.

Czy słuchawki nie mają takiej samej funkcjonalności? Po części tak, ale pomysł Samsunga wcale nie wydaje się taki dziwny, jeśli weźmiemy pod uwagę potrzeby niektórych użytkowników, którzy chcą słuchać muzyki w drodze lub na zewnątrz, a jednocześnie dobrze słyszeć otoczenie. Słuchawki w pewnej części pozbawiają tej funkcji osób, które mają je nałożone na uszy.

Poniżej możesz obejrzeć wideo, które przestawia działanie linii urządzeń S-Ray w różnych scenariuszach:

Zagłosuj

Przydałyby Ci się takie głośniki?

RadioZet.pl/AM

Oceń