Słuchaj
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Konrad Piasecki
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Showmax ma tworzyć polskie seriale - nie tylko "Ucho Prezesa"

05.05.2017 11:09

Showmax to platforma wideo o niewątpliwie dużych ambicjach. W jej planach jest m.in. 10 polskich produkcji rocznie.

Showmax ma tworzyć polskie seriale - nie tylko "Ucho Prezesa"

fot. showmax

O starcie Showmax pisaliśmy na początku lutego, a od tamtej pory platforma przeszła sporą ewolucję. Wprowadzono między innymi znacznie szerszą ofertę filmów i seriali (oferta jest cały czas powiększana - z tygodnia na tydzień), a także wprowadzono jakość 1080p do oferowanych materiałów.

Ta konkurencja dla Netflixa, VOD.pl, Playera i innych serwisów z filmami i serialami online, zamierza mocno zawalczyć o polskich klientów poprzez tworzenie lokalnych produkcji.

Jedną z pierwszych "zdobyczy" tej platformy był serial "Ucho Prezesa", który premierowo można obejrzeć właśnie na Showmaxie (tydzień później pojawia się w serwisie YouTube). Inne polskie produkcje będą jednak tworzone "na wyłączność" dla Showmaxa.

Zagłosuj

Korzystasz z płatnych platform VOD?

W planach platforma ma już trzy seriale, które ma zrealizować Patryk Vega ("Pitbull", "Służby specjalne"). Reżyser stworzył już krótkometrażówkę z Ewanem McGregorem, która początkowo reklamowała serwis w Polsce.

Jeśli chcecie sprawdzić, jak Showmax wywiąże się ze swoich obietnic, to przyjdzie na to jeszcze trochę poczekać. Jeśli prace nad tymi produkcjami rozpoczęłyby się w tym momencie, to najwcześniej pierwsze z nich spod skrzydeł tej platformy zobaczymy na późnej jesieni.

RadioZET.pl/AM