Słuchaj
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Konrad Piasecki
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Sony może walczyć o nasze portfele smartfonem z "długim" ekranem?

04.05.2017 13:37

Sony najwyraźniej chce wprowadzić nieco świeżości na rynek wprowadzając smartfon z mocno panoramicznym ekranem.

Sony może walczyć o nasze portfele smartfonem z "długim" ekranem?

Walka o najbardziej unikalnego smartfona najwyraźniej trwa, a do niej chce teraz dołączyć również Sony ze swoim smartfonem z serii Xperia, o czym możemy dowiedzieć się ze zdjęcia, które wyciekło przed oficjalną zapowiedzią.

Obecnie na rynku o miano najbardziej unikalnych wyświetlaczy walczą między innymi Samsung Galaxy S8, czy LG G6. Producenci najwyraźniej postanowili odejść od klasycznych panoramicznych proporcji 16:9, na rzecz bardziej unikatowych rozwiązań, które mają przełożyć się na lepszy komfort korzystania z nich przez użytkowników.

Zagłosuj

Uważasz, że smartfony powinny mieć bardziej panoramiczne ekrany?

Jeszcze bardziej zaskoczyć rynek najwyraźniej chce Sony - nowy smartfon o nazwie Xperia X Ultra, jak możemy zobaczyć na zdjęciu, najwyraźniej ma otrzymać mocno panoramiczny ekran. Proporcje 21:9 mogą zapewnić świetnie wrażenia przy oglądaniu hollywoodzkich produkcji filmowych (te kręcone są właśnie w tych proporcjach ekranu, a więc oglądanie filmów na tym urządzeniu może być dużym plusem), a także pozwoli to na wygodne czytanie treści w internecie.

Urządzenie na pewno wygląda ciekawie i jeśli zostanie wzbogacone o stosowne parametry sprzętowe (najprawdopodobniej będzie to zupełnie nowy procesor Snapdragon 660 i 4 GB RAM), to Sony może z impetem powrócić do ligi topowych smartfonów.

Aktualizacja: Niestety zdjęcie nie jest oficjalne - to jedynie render przedstawiający jeden z projektów koncepcyjnych. Aktualnie Sony nie pracuje nad takim smartfonem. A szkoda, bo mógłby być z tego całkiem ciekawy kawałek technologii.

RadioZet.pl/AM