Słuchaj
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Konrad Piasecki
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Sprawdźcie swoje konta. Mastercard pobierał za dużo pieniędzy

05.04.2017 08:58

Jeśli używaliście w ciągu kilku ostatnich dni kart płatniczych Mastercard, sprawdźcie swoje konta – awaria systemu sprawiła, że część transakcji naliczana była podwójnie. Błąd dotyczył płatności kartą oraz wybierania pieniędzy z bankomatu.

Sprawdźcie swoje konta. Mastercard pobierał za dużo pieniędzy fot. materiały prasowe

Jak zapewniają przedstawiciele Mastercard, awaria została zidentyfikowana, a usunięcie jej oraz jej skutków nie powinno trwać więcej, niż trzy dni. W ciągu tego czasu do banków mają zostać wysłane korekty, na podstawie których zostaną zwrócone pobrane niesłusznie pieniądze.

Błąd dotyczył niektórych kart Mastercard wydawanych przez polskie banki – dokładny zakres problemów technicznych nie jest jeszcze znany.

Operator zapewnia, że „intensywnie pracuje” nad identyfikacją zdublowanych transakcji. Warto jednak rzucić okiem na wyciąg ze swojego konta i w razie stwierdzenia nieprawidłowości skontaktować się z przedstawicielami banku.

Dobrym pomysłem jest także ostrzeżenie o awarii znajomych - jeśli płacili kartą za relatywnie duże zakupy, ich konta mogą być teraz puste. 

Wcześniej o kłopotach technicznych informował bank ING - klienci odkrywali, że pieniądze znikały im z konta.

Zagłosuj

Wolicie płacić kartą czy gotówką?

RadioZET.pl/MT

Oceń