Słuchaj
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Łukasz Konarski
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Michał Korościel
Kamila Terpiał , Roman Osica
Marcin Wojciechowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Sprawdźcie swoje konta. Mastercard pobierał za dużo pieniędzy

05.04.2017 08:58

Jeśli używaliście w ciągu kilku ostatnich dni kart płatniczych Mastercard, sprawdźcie swoje konta – awaria systemu sprawiła, że część transakcji naliczana była podwójnie. Błąd dotyczył płatności kartą oraz wybierania pieniędzy z bankomatu.

Sprawdźcie swoje konta. Mastercard pobierał za dużo pieniędzy

fot. materiały prasowe

Jak zapewniają przedstawiciele Mastercard, awaria została zidentyfikowana, a usunięcie jej oraz jej skutków nie powinno trwać więcej, niż trzy dni. W ciągu tego czasu do banków mają zostać wysłane korekty, na podstawie których zostaną zwrócone pobrane niesłusznie pieniądze.

Błąd dotyczył niektórych kart Mastercard wydawanych przez polskie banki – dokładny zakres problemów technicznych nie jest jeszcze znany.

Operator zapewnia, że „intensywnie pracuje” nad identyfikacją zdublowanych transakcji. Warto jednak rzucić okiem na wyciąg ze swojego konta i w razie stwierdzenia nieprawidłowości skontaktować się z przedstawicielami banku.

Dobrym pomysłem jest także ostrzeżenie o awarii znajomych - jeśli płacili kartą za relatywnie duże zakupy, ich konta mogą być teraz puste. 

Wcześniej o kłopotach technicznych informował bank ING - klienci odkrywali, że pieniądze znikały im z konta.

Zagłosuj

Wolicie płacić kartą czy gotówką?

RadioZET.pl/MT