Słuchaj
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Konrad Piasecki
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Tak wygląda VR według Microsoftu - zobacz niesamowity zwiastun

12.05.2017 13:21

Wraz z kwietniową aktualizacją dla Windows 10 Microsoft wprowadził oficjalne wsparcie dla technologii wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Niedługo na rynku zadebiutują pierwsze, oficjalne urządzenia, które będą w stanie ją wykorzystać.

Tak wygląda VR według Microsoftu - zobacz niesamowity zwiastun

fot. Microsoft

Zagłosuj

Testowałeś już jakiś hełm VR?

Dalszy rozwój możliwości wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości Microsoft zapowiedział w kolejnej, dużej aktualizacji dla Windows 10 - więcej przeczytacie tutaj. Natomiast już bardzo niedługo będziemy mogli kupić w przystępnych cenach hełmy VR o naprawdę dużych możliwościach. Zanim jednak napiszemy o nich, zobaczcie ten niesamowity materiał wideo, na którym Microsoft przedstawia swoją wizję, jak to wszystko będzie wyglądać w akcji.

Pierwszymi hełmami VR, jakie wykorzystają technologię mieszanej rzeczywistości zaprezentowanej przez Microsoft (łączy wirtualną i rozszerzoną rzeczywistość - wewnątrz VR widać niektóre elementy otoczenia), będą urządzenia od firm Acer i HP.

hp vr

Co ciekawe, urządzenia są już dostępne w przedsprzedaży dla deweloperów i osób chcących tworzyć na nie aplikacje - zapłacimy 299$ za hełm od Acera, a hełm HP to koszt 329$.

acer vr

Ponadto Acer w ofercie ma również specjalny zestaw za 399$, w skład którego prócz hełmu wejdą również specjalne kontrolery ruchowe, którymi będziemy mogli wchodzić w interakcje z wirtualnym światem. Około 1600 złotych za pełnię doświadczeń VR na komputerze - to całkiem atrakcyjna oferta, znacznie tańsza od obecnie dostępnych rozwiązań, a ponadto posiadająca nieco lepsze parametry.

Nowa aktualizacja Windows na jesieni - wiemy co w niej będzie Dowiedz się więcej Nowa aktualizacja Windows na jesieni - wiemy co w niej będzie

Urządzenia zadebiutują na rynku pod koniec tego roku, zapewne już po premierze kolejnej aktualizacji dla Windows 10.

Zagłosuj

Planujesz kupić jakiś hełm VR?

RadioZet.pl/AM