Słuchaj
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Konrad Piasecki
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ten aparat cyfrowy zamontujesz na swoich okularach

08.11.2017 12:46

Niezwykle łatwo dojrzeć inspiracje tego projektu na Google Glass, jednak rozwiązanie Olympusa jest raczej dużo bardziej toporne.

Ten aparat cyfrowy zamontujesz na swoich okularach fot. Olympus

Olympus EyeTrek Insight El-10 nie tylko posiada dość nietypowo brzmiącą nazwę, ale również jego wygląd nie należy do najciekawszych. Producent za wszelką cenę chciał stworzyć coś na miarę kamerki sportowej, będącej jednak smart-urządzeniem - czyli zupełnie jak Google Glass.

Czym jednak to urządzenie wyróżnia się od konkurencyjnego rozwiązania? Przede wszystkim może pochwalić się wyższą rozdzielczością nagrywania - kamera wyposażona jest w matrycę zdolną nagrywać lub robić zdjęcia w rozdzielczości 1992 na 1216 pikseli. Do tego użytkownik może oglądać i nawigować po interfejsie patrząc w niewielki ekranik OLED o całkiem solidnej, jak na takie rozmiary, rozdzielczości 640 na 400.

olympus

Niestety producentowi nie udało się uciec od problemu, z jakim również zmagały się Google Glass - krótkim czasie pracy urządzenia na baterii. Na jednym ładowaniu gadżet jest w stanie pracować od 30 do 60 minut, w zależności od wykorzystania.

Firma wyglądem i ceną urządzenia na pewno nie przekona do siebie szerokiego grona klientów, ale Olympus nie ukrywa, że na razie celuje w biznesowego klienta. Gadżet obecnie jest wyceniony na 1500 dolarów i będzie dostępny już niedługo.

Zagłosuj

Podoba Ci się wygląd Olympus EyeTrek Insight El-10?

RadioZet.pl/AM

Co wiesz o telefonii? Sprawdź swoją wiedzę w naszym Quizie:

Oceń