Słuchaj
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Łukasz Konarski
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Michał Korościel
Kamila Terpiał , Roman Osica
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ten ekran smartfona sam naprawi pęknięcia

18.08.2017 10:20

Z takim ekranem nie trzeba by się obawiać o upadek smartfona, a kosztowne wymiany pękniętych szybek odeszłyby w zapomnienie.

Ten ekran smartfona sam naprawi pęknięcia

fot. pexels

Jeśli zdarzyło się Wam kiedykolwiek doświadczyć, by w Waszym smartfonie pękła szybka chroniąca ekran - wiecie jak bardzo kosztowna lub nawet nieopłacalna może okazać się naprawa tej z pozoru błahej usterki.

Patent Motoroli mógłby jednak uchronić nas przed kosztownymi konsekwencjami takiego wypadku - zarejestrowana przez firmę technologia samonaprawiająca ekrany może okazać się być przełomem w produkcji smartfonów.

motorola-pwffw555temonf

fot. motorola

Jak działa "magiczna" technologia Motoroli? Przedni panel smartfona miałby być pokryty materiałem polimerowym. Gdy dojdzie do jego uszkodzenia, smartfon wykryje usterkę, a następnie poprosi nas o zaznaczenie uszkodzonego obszaru. W miejscu, gdzie nastąpiło pęknięcie, smartfon zacznie wytwarzać dawkę ciepła na tyle mocną, by połączyć rozerwane fragmenty powłoki. 

Patent zakłada, że naprawiony panel nie będzie w 100% odpowiadał temu jak wyglądał przed wypadkiem - możliwe jest dojrzenie na nim drobnych skaz, które jednak nie powinny przeszkadzać w codziennym użytkowaniu w takim stopniu jak po prostu pęknięty panel chroniący wyświetlacz.

Zagłosuj

Zdarzyło Ci się stłuc szybkę w swoim smartfonie?

RadioZet.pl/AM