Słuchaj
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Konrad Piasecki
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

To urządzenie powie, która stylizacja lepiej na Tobie wygląda

28.04.2017 12:12

Jeśli nie macie nikogo, kto byłby Wam w stanie rozsądnie doradzić w jakiej kreacji lepiej wyglądacie - Echo Look przyjdzie z pomocą.

To urządzenie powie, która stylizacja lepiej na Tobie wygląda fot. Amazon

Echo to seria urządzeń produkowanych przez Amazo które, dzięki połączeniu z chmurą obliczeniową firmy i sztuczną inteligencją "Alexa", są w stanie zapewnić nam rozwiązania znane z futurystycznych filmów.

echo look fot. Amazon

Echo Look to już kolejne urządzenie z tej serii, którego tym razem główną funkcjonalnością jest kamera. Dzięki niej zrobimy sobie zdjęcia, nagramy filmy, lecz nie było by w tym nic niecodziennego, gdyby nie sposób w jaki możną ją obsługiwać. Wszelkich czynności dokonamy na niej z pomocą komend głosowych. "Zrób mi zdjęcie", "nagraj wideo" wypowiedziane po angielsku zrobią dokładnie to, co trzeba.

Twórcy reklamują produkt jako narzędzie do fotografowania i nagrywania siebie i swoich kreacji. Dzięki możliwości aktywowania kamery komendami głosowymi, możemy ustawić się odpowiednio w kadrze kamery, by poprawnie wykonać zdjęcie. Funkcjonalność tej kamery jednak na tym się nie kończy.

echo look 1 fot. Amazon

Dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji, możliwe będzie uzyskanie jej pomocy przy dobieraniu lepszej stylizacji. Wystarczy zrobić sobie w każdej z nich zdjęcie, a AI Alexa dokona za nas wyboru, w której z nich lepiej wyglądamy.

 

Urządzenie na razie jest dostępne w fazie przedsprzedaży, lecz jak na taką futurystyczną technologię wyceniono ją w miarę rozsądnie - na amazon.com można je zamówić za 199$. Jeśli jednak nie chcecie inwestować w taki sprzęt, zawsze możecie użyć polskiej aplikacji mobilnej "Qute", która oferuje w miarę podobne funkcjonalności.

Zagłosuj

Korzystasz z porad odnośnie stylizacji innych osób?

RadioZet.pl/Amazon/AM

Oceń