Słuchaj
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Konrad Piasecki
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Uber Eats pokazał, co jadają warszawiacy

21.04.2017 14:53

Dwa miesiące po debiucie Uber Eats – usługa dowozu jedzenia zamawianego w lokalach gastronomicznych – podzieliła się statystykami zamówień. Są spore zaskoczenia.

Uber Eats pokazał, co jadają warszawiacy fot. kadr z wideo

Debiut Uber Eats w Polsce miał miejsce w lutym 2017 roku. Dzięki usłudze można zamówić potrawy z ponad 300 restauracji, barów i jadłodajni w Warszawie. Nie wszyscy mieszkańcy stolicy będą jednak mogli skorzystać z aplikacji – zamawiać dostawę można tylko w wybranych dzielnicach miasta.

Zagłosuj

Korzystaliście z Uber Eats?

Uber przeanalizował składane przez warszawiaków zamówienia i przygotował mapkę pokazującą ich preferencje smakowe. Największym wzięciem cieszy się kuchnia amerykańska i włoska, polskie specjały doceniane są w dwóch dzielnicach, zaś w jednej najchętniej zamawiane są specjały wegańskie i wegetariańskie.

fot. materiały prasowe

Zielonym rodzynkiem na mapie Warszawy są Bielany – to mieszkańcy tej dzielnicy preferują dania, których przygotowanie nie wiązało się z zadawaniem cierpienia zwierzętom. Po polskie frykasy – na przykład pierogi czy kotlety schabowe – sięgano często na Starym Mieście (być może klientami są tu po prostu turyści) i na Ochocie.

Najpopularniejsza w Warszawie jest kuchnia amerykańska – najczęściej sięgają po nią mieszkańcy Woli, Żoliborza, Ursynowa, Mokotowa oraz „Mordoru” – biurowego zagłębia stolicy.

Smaki włoskie trafiają w gusta mieszkańców Ochoty, Mokotowa, Śródmieścia, Ursynowa oraz Pragi Północ.

Zagłosuj

A według Was która kuchnia jest najlepsza?

RadioZET.pl/MT

Oceń