Słuchaj
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Konrad Piasecki
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Większość Polaków nie umie korzystać z komputera

13.04.2017 17:21

56% Polaków ma trudności z obsługą komputera na poziomie podstawowym – wynika z badania przeprowadzonego przez Komisję Europejską.

Większość Polaków nie umie korzystać z komputera

fot. materiały prasowe

Raport nosi nazwę indeksu gospodarki i społeczeństwa cyfrowego (DESI) – KE co rok sprawdza, jak wyglądają kompetencje cyfrowe mieszkańców poszczególnych krajów członkowskich. Polska plasuje się w ogonie statki, zajmując 23. miejsce.

Z zestawienia na rok 2017 wynika, że tylko 44% Polaków opanowało obsługę komputera na poziomie podstawowym i potrafi korzystać z poczty elektronicznej, oprogramowania biurowego czy komunikatorów internetowych.

Jednocześnie 70% Polaków ma dostęp do internetu, co może dla części z nich okazać niebezpieczne, jako że w sieci aż roi się od oszustów i przestępców czyhających na pieniądze nieostrożnych i nieświadomych użytkowników.

Podczas korzystania z sieci najczęściej zapoznajemy się z wiadomościami (79% użytkowników), a także oglądamy filmy, słuchamy muzyki i gramy (68%).

56% polskich internautów robi zakupy przez internet (i może teraz zrobić to nieoficjalnie w Biedronce i Lidlu), 53% korzysta z bankowości elektronicznej.

Zagłosuj

Jak oceniasz swoje umiejętności obsługi komputera?

RadioZET.pl/MT