Słuchaj
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Konrad Piasecki
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Wiemy, jak włączyć mroczniejszą stronę YouTube'a

14.04.2017 12:17

Programiści serwisu YouTube przygotowali specjalną niespodziankę - mroczniejszą wersję swojej witryny. Żeby ją wyzwolić, trzeba zapuścić się tam, gdzie wzrok internautów zazwyczaj nie sięga.

Wiemy, jak włączyć mroczniejszą stronę YouTube'a fot. zrzut ekranu

Aktywować tryb ciemny - tak oficjalnie nazywa się mroczny wygląd YouTube'a - można tylko korzystając z przeglądarki Chrome.

Po wejściu na stronę serwisu i zalogowaniu się należy wcisnąć kombinację klawiszy Ctrl+Shift+I - uruchomi ona narzędzia deweloperskie.

W konsoli należy wkleić i zatwierdzić enterem następującą frazę - spowoduje ona stworzenie odpowiedniego ciasteczka aktywującego tryb ciemny:

document.cookie="VISITOR_INFO1_LIVE=fPQ4jCL6EiE";

Pozostaje już tylko odświeżyć stronę i udać się do menu ustawień - trzeba kliknąć w swojego awatara i włączyć wspomniany już tryb ciemny:

fot. zrzut ekranu

Jeśli opcja nie pojawiła się, można spróbować wylogować się z konta i zalogować ponownie. Jeśli i to nie przyniesie rezultatu, pozostaje już tylko metoda bardziej skomplikowana - użycie kombinacji Ctrl+Shift+I, przejście do zakładki Application i wykasowanie ciasteczek o nazwie VISITOR_INFO1_LIVE - gdzie można je znaleźć, pokazujemy na obrazku poniżej:

fot. zrzut ekranu

Ostatnim krokiem jest przejście o konsoli i wklejenie wyróżnionego wyżej kodu - tym razem powinno zadziałać.

Mroczna strona YouTube'a to nie jedyna niespodzianka, jaką przyszykował w ostatnim czasie Google. Gigant użył algorytmów Sztucznej Inteligencji, żeby poprawiać tworzone przez użytkowników bazgroły i robić z nich profesjonalne szkice.

Zagłosuj

Która wersja serwisu YouTube bardziej się Wam podoba?

RadioZET.pl/MT

Oceń