Słuchaj
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Konrad Piasecki
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Wojciechowski
Mateusz Ptaszyński
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Wiemy, kiedy Microsoft pokaże w akcji tajemniczy Project Scorpio

16.02.2017 12:00

Microsoft opowie więcej o swoim tajemniczym Projekcie Scorpio już 11 czerwca podczas konferencji na targach E3 2017.

Wiemy, kiedy Microsoft pokaże w akcji tajemniczy Project Scorpio

Targi E3 to coroczne święto graczy - podczas imprezy, na której najwięksi wydawcy prezentują nadchodzące gry i doświadczenia, odbywają się również konferencje, które można obejrzeć na całym świecie. Jedną z nich organizuje firma Microsoft - podczas niej ma dojść nie tylko do pokazania nadchodzących hitów na konsolę Xbox One, lecz również firma chce powiedzieć więcej o zapowiedzianym w zeszłym roku tajemniczym urządzeniu, który otrzymał kodową nazwę "Project Scorpio".

Czym jest Project Scorpio?

W dużym skrócie ma to być konsola do gier, stworzona bez żadnych kompromisów. Będzie oferować znacznie większą moc obliczeniową niż dotychczasowe konsole dostępne na rynku - nie tylko Xbox One, lecz również konsole konkurencji, czyli Playstation 4 i Playstation 4 PRO.

Konsola ma pozwalać między innymi na granie w natywnej rozdzielczości 4K, lecz przyniesie to ze sobą również sporo większy koszt urządzenia. Co więcej wszystkie gry, które zostaną wydane na Project Scorpio mają również działać na Xboxie One - będzie to ta sama architektura, lecz jedynie rzeczy jakie mają odróżniać te dwie konsole to oprawa graficzna, a nie tytuły ekskluzywne na jedną z tych dwóch platform z jednej rodziny Xbox.

Jak mocną konsolą będzie Project Scorpio?

Microsoft mówi o mocy 6 TFLOPS - to jednostka określająca wydajność operacji zmiennoprzecinkowych danego sprzętu. Dla przykładu wypuszczona niedawno ulepszona wersja konsoli Sony - Playstation 4 PRO to moc ok. 4,12 TFLOPS, podczas gry zwykła wersja PS4 to 1,84, a Xbox One 1,31 TFLOPS.

Wzrost wydajności można będzie bez problemu zaobserwować, lecz to jak zostanie wykorzystana dodatkowa moc będzie zależeć od twórców gier - mogą ją przykładowo wykorzystać na zwiększenie rozdzielczości wyświetlania, jakości tekstur lub zwiększenie płynności (liczby klatek) danego tytułu.

 

Więcej szczegółów na temat Project Scorpio dowiemy się 11 czerwca - czy Microsoft przedstawi cenę urządzenia? Nową nazwę? E3 2017 ma przynieść więcej informacji - oby jak najbardziej pozytywnych dla graczy i ich portfeli.

RadioZET.pl/AM