Słuchaj
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Konrad Piasecki
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Wojciechowski
Mateusz Ptaszyński
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Windows wprowadzi kolejne nowości - wiemy jakie!

19.04.2017 16:12

Wprawdzie dopiero co możemy cieszyć się z aktualizacji opublikowanej w tym miesiącu, a tymczasem Microsoft już teraz informuje o kolejnych usprawnieniach, jakich doczeka się system Windows 10.

Windows wprowadzi kolejne nowości - wiemy jakie!

fot. Microsoft

Windows 10 jeszcze w tym roku ma otrzymać kolejną, dużą aktualizację na miarę "Creators Update" (tę można pobrać już od tego miesiąca). Następny build systemu został roboczo nazwany "Redstone 3", a nowości jakie wprowadzi skupią się w pewnej mierze na usprawnieniu interfejsu systemu.

Pierwszą z nowości jakich doświadczymy w kolejnej aktualizacji to People Bar - czyli pasek w nawigacji, który sprawi, że nasz system stanie się bardziej społecznościowy.

neon

Kolejnym usprawnieniem będzie wprowadzenie zupełnie nowego stylu graficznego dla natywnych aplikacji tworzonych z myślą o Windows 10 o nazwie "Neon". Aplikacje będą przyjemniejsze dla oka, a jednocześnie niezbyt wymagające dla procesora. To na pewno zmiana na plus, która mocno unowocześni wygląd systemu.

windows-10-karty

Następną nowością, którą możemy wymienić to wprowadzenie kart do eksploratora plików. Dzięki tej funkcji moglibyśmy przeskakiwać między kolejnymi kartami z różnymi folderami i lokalizacjami, zupełnie niczym w kartach w przeglądarce internetowej.

Aktualizacja "Redstone 3" może również przynieść całkiem przydatne usprawnienie, kryjące się w "silniku" systemu Microsoftu. Mowa tutaj o funkcji nazwanej "Power Throttling", która sprawi, że aplikacje działające w tle otrzymają znacznie mniej zasobów komputera na rzecz aplikacji z których aktualnie korzystamy lub tego odpowiednio potrzebują. Zmniejszy to zużycie energii, a także usprawni nasze korzystanie z komputera. Niestety nie wszyscy mają skorzystać z tej nowości - wsparcie dla niej dostaną tylko posiadacze nowych serii procesorów od Intela i AMD - w tym od Intel Skylake i nowszych.

Zagłosuj

Sądzisz, że nowości jakie ma wprowadzić ta aktualizacja są przydatne?

RadioZet.pl/AM