Słuchaj
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Konrad Piasecki
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Włamali się do inteligentnego wibratora i wykradli obraz z kamery

04.04.2017 11:26

Korzystanie z nowoczesnych sekszabawek może być bardzo ryzykowne – udowodnili to hakerzy, którym udało się zdalnie przejąć kontrolę nad gadżetem Svakom Siime Eye wyposażonym we wbudowaną kamerkę wideo.

Włamali się do inteligentnego wibratora i wykradli obraz z kamery

fot. materiały prasowe

Po podłączeniu się do seksgadżetu mogli oglądać na żywo transmisję wideo nadawaną przez Siime Eye – opcja ta wykorzystywana jest przez szukające nowych wrażeń użytkowniczki wibratora, lecz raczej nie jest przeznaczona dla widzów postronnych.

Przejęcie kontroli nad Siime Eye okazało się być bardzo proste – cała operacja trwa tylko kilkadziesiąt sekund, jeśli chce się przejąć kontrolę nad urządzeniem. Obraz można oglądać już po kilku sekundach.

Wibrator tworzy własną sieć Wi-Fi, przez którą nadaje na żywo obraz z kamery. Jak się okazało, niewielu użytkowników zmienia domyślną nazwę punktu dostępowego (fabrycznie ustawioną na „Siime”) oraz hasło dostępowe (brzmiące „88888888”).

Wystarczy znajdować się w zasięgu stworzonej sieci, żeby móc dzięki temu przechwycić nadawany obraz. Po wykorzystaniu odnalezionej przez hakerów luki można przejąć całkowitą kontrolę nad urządzeniem i na przykład zdalnie włączać kamerę.

Coraz więcej producentów oferuje inteligentne seksgadżety, które są chętnie używane przez serwisy porno w celu świadczenia odwiedzającym zupełnie nowych usług. W internecie szczególnie głośno było o BlowCast – możliwości odtworzenia na gadżecie nakładanym na penisa nagranej wcześniej na przykład przez gwiazdę filmów tylko dla dorosłych sesji seksu oralnego oraz OCast – analogicznej usłudze, przenoszącej ruchy języka z ekranu smartfona na urządzenie przykładane do odpowiedniej części kobiecego ciała.

Zagłosuj

Urozmaicacie pożycie seksgadżetami?

RadioZET.pl/MT