Słuchaj
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Konrad Piasecki
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Michał Korościel
Justyna Dżbik, Roman Osica
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Właściciel zamyka znany polski serwis. Radzi ratować swoje pliki

28.07.2017 11:12

Wrzuta.pl, popularna niegdyś strona umożliwiające przechowywanie w chmurze muzyki, filmików i zdjęć, zniknie z polskiego internetu. Czasu na pobranie przechowanych w serwisie plików jest coraz mniej.

Właściciel zamyka znany polski serwis. Radzi ratować swoje pliki

fot. zrzut ekranu

WP zdecydowało, że wrzuta.pl będzie działać tylko do 31 sierpnia 2017 roku – po tej dacie strona wraz ze wszystkimi przechowywanymi plikami zniknie z internetu.

Serwis był przez lata jedną z popularniejszych stron w polskim internecie – odwiedzało go nawet 3,5 mln osób miesięcznie. Obecnie baza użytkowników spadła do mniej niż 10% tej liczby – a to sprawia, że nie opłaca się go utrzymywać.

Według zamysłów twórców, Wrzuta miała być wykorzystywana do przechowywania kopii zapasowych własnych plików – szybko okazało się jednak, że w serwisie roi się od spiraconej muzyki, którą na dodatek w prosty sposób można było ściągnąć na własny komputer.

- Przypominamy, że zgodnie z postanowieniami pkt 18 Regulaminu, serwis Wrzuta.pl nie zapewnia archiwizowania i przechowywania plików, komentarzy ani jakichkolwiek innych treści udostępnionych w serwisie. Dlatego już teraz, zachęcamy do pobrania wszystkich materiałów, które umieścili Państwo w serwisie Wrzuta.pl. Prosimy pamiętać, by przenieść wszystkie niezbędne Państwu treści najpóźniej do 31 sierpnia 2017 roku. Po tym terminie, serwis przestanie funkcjonować – informuje użytkowników właściciel serwisu.

Wrzuta się zamyka, Gadu-Gadu dostaje drugą szansę – najpopularniejszy niegdyś w Polsce komunikator internetowy ma zmienić się w nowoczesne narzędzie, dzięki przejęciu przez jedną ze spółek technologicznych notowanych na GPW.

RadioZET.pl/MT