Słuchaj
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Konrad Piasecki
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Wpadka Ministerstw Finansów. Zablokowało własną stronę

10.04.2017 13:34

Według Ministerstw Finansów prowadzona przez resort strona pozwalająca wyszukać Organizacje Pożytku Publicznego uprawnione do otrzymywania 1% podatków była „wykorzystywana do nielegalnego oferowania gier hazardowych”.

Wpadka Ministerstw Finansów. Zablokowało własną stronę fot. zrzut ekranu

Znowelizowana ustawa antyhazardowa weszła w życie 1 kwietnia 2017 roku i od razu wzbudziła kontrowersje – ze względu na zawarte w niej bardzo ogólne definicje, jeśli traktować zapisy literalnie, to korzystanie ze smartfonów i komputerów stało się niezgodne z prawem.

Tym razem o nowej ustawie zrobiło się głośno z innego powodu – osoby, które próbowały znaleźć poprzez Google spis OPP, na rzecz których można przekazywać 1% podatku dochodowego, trafiała na witrynę informującą o zablokowaniu poszukiwanej witryny na mocy antyhazardowego prawa.

fot. zrzut ekranu

O sprawie doniósł serwis Niebezpiecznik.pl, powiadomiony o sytuacji przez jednego ze swoich czytelników. Zapytane o powód zablokowania wyszukiwarki OPP Ministerstwo Finansów nie odpowiedziało na pytanie wprost – stwierdziło tylko, że niedostępna była starsza wersja wyszukiwarki, a chętni powinni korzystać z jej nowej odsłony.

Najprawdopodobniej „historyczny” adres został użyty do testów działania blokady – nie sprawdzono jednak, że to właśnie na nią kieruje Google osoby chcące podzielić się swoimi podatkami z OPP.

Zagłosuj

Zablokowanie wyszukiwarki OPP to Waszym zdaniem:

RadioZET.pl/Niebezpiecznik/MT

Oceń