Słuchaj
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Łukasz Konarski
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Michał Korościel
Kamila Terpiał , Roman Osica
Marcin Wojciechowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Wpadka Ministerstw Finansów. Zablokowało własną stronę

10.04.2017 13:34

Według Ministerstw Finansów prowadzona przez resort strona pozwalająca wyszukać Organizacje Pożytku Publicznego uprawnione do otrzymywania 1% podatków była „wykorzystywana do nielegalnego oferowania gier hazardowych”.

Wpadka Ministerstw Finansów. Zablokowało własną stronę

fot. zrzut ekranu

Znowelizowana ustawa antyhazardowa weszła w życie 1 kwietnia 2017 roku i od razu wzbudziła kontrowersje – ze względu na zawarte w niej bardzo ogólne definicje, jeśli traktować zapisy literalnie, to korzystanie ze smartfonów i komputerów stało się niezgodne z prawem.

Tym razem o nowej ustawie zrobiło się głośno z innego powodu – osoby, które próbowały znaleźć poprzez Google spis OPP, na rzecz których można przekazywać 1% podatku dochodowego, trafiała na witrynę informującą o zablokowaniu poszukiwanej witryny na mocy antyhazardowego prawa.

fot. zrzut ekranu

O sprawie doniósł serwis Niebezpiecznik.pl, powiadomiony o sytuacji przez jednego ze swoich czytelników. Zapytane o powód zablokowania wyszukiwarki OPP Ministerstwo Finansów nie odpowiedziało na pytanie wprost – stwierdziło tylko, że niedostępna była starsza wersja wyszukiwarki, a chętni powinni korzystać z jej nowej odsłony.

Najprawdopodobniej „historyczny” adres został użyty do testów działania blokady – nie sprawdzono jednak, że to właśnie na nią kieruje Google osoby chcące podzielić się swoimi podatkami z OPP.

Zagłosuj

Zablokowanie wyszukiwarki OPP to Waszym zdaniem:

RadioZET.pl/Niebezpiecznik/MT