Słuchaj
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Konrad Piasecki
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Wykradziono dane gości 1000 hoteli sieci InterContinental

21.04.2017 16:03

Złośliwe oprogramowanie zebrało pełne dane o kartach płatniczych gości części hoteli InterContinental – personalia właścicieli, numer karty oraz daty ich ważności. Sieć ostrzega swoich klientów.

Wykradziono dane gości 1000 hoteli sieci InterContinental fot. Paweł Otfinowski, CC BY-SA 4.0

Jak wynika z oficjalnego komunikatu, malware został zaprojektowany specjalnie w celu przechwytywania informacji przesyłanych przez terminale płatnicze używane w hotelach InterContinental na serwery hotelowego przedsiębiorstwa.

Dotknięte wyciekiem mogą być osoby, które pomiędzy 29 września a 29 grudnia 2016 roku nocowały w hotelu InterContinental umiejscowionym w USA, Kanadzie lub Portoryko.

Udostępniono specjalne narzędzie, które pozwala sprawdzić, czy w odwiedzony hotel miał zainstalowane złośliwe oprogramowanie – można z niego skorzystać klikając tutaj.

Właściciel sieci hoteli zdecydował się zatrudnić zewnętrznych specjalistów od cyberbezpieczeństwa do dokładnego sprawdzenia procesu pobierania opłat i wskazania potencjalnych luk.

Zalecanym środkiem ostrożności jest dokładne prześledzenie operacji dokonywanych za pomocą karty użytej w hotelu InterContinental i natychmiast zgłosić ewentualne podejrzane operacje do swojego banku. Można także rozważyć zastrzeżenie karty.

RadioZET.pl/MT

Oceń