Słuchaj
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Konrad Piasecki
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

YouTube Go - nowa wersja aplikacji pozwala na zapisywanie filmów

07.04.2017 11:59

Nową wersję YouTube'a można już testować... w Indiach.

YouTube Go - nowa wersja aplikacji pozwala na zapisywanie filmów

fot. YouTube / Google

Czym jest nowa wersja YouTube'a?

YouTube Go to specjalna wersja aplikacji mobilnej tego serwisu, która przede wszystkim skierowana jest dla regionów, w których połączenie z internetem jest mocno ograniczone. Stąd jedną z funkcjonalności aplikacji jest możliwość pobierania treści bezpośrednio na urządzenie w momencie kiedy mamy połączenie z Wi-Fi, by później móc na spokojnie obejrzeć dany materiał bez problemów z buforowaniem.

Co ciekawe zapisane filmy można również przesłać do znajomych, którzy są w pobliżu. Dawniej zrobilibyśmy to na płycie CD lub pendrive, a obecnie można po prostu przesłać film stykając ze sobą urządzenia (oczywiście używane do tego jest połączenie bezprzewodowe, lecz zetknięcie urządzeń jest formą weryfikacji).

youtube go

YouTube Go - serwis bardziej nastawiony na lokalne treści

YouTube zmienia zasady zarabiania Dowiedz się więcej YouTube zmienia zasady zarabiania

YouTube Go posiada również odmienny od tradycyjnej aplikacji YouTube'a ekran główny - wyświetlane na nim są przede wszystkim filmy, które zdobywają popularność w danym regionie.

To całkiem ciekawa funkcjonalność, która może wypromować w danym regionie lokalnych twórców lub pomoże w dotarciu lokalnych informacji do odpowiedniej grupy odbiorców.

Niestety YouTube Go aktualnie można jedynie przetestować na terytorium Indii, lecz w przyszłości ta wersja usługi trafi również na rynek globalny, w tym do Polski. Pytanie tylko jak długo zajmą Google'owi testy.

Zagłosuj

Korzystałbyś z YouTube Go?

RadioZET.pl/AM