Słuchaj
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Konrad Piasecki
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Zmontuj własne Gwiezdne Wojny - Avid udostępni darmowe narzędzie

26.04.2017 15:13

Avid Media Composer to niesamowicie rozbudowane narzędzie, przeznaczone do profesjonalnej obróbki i montażu wideo i dźwięku. Firma Avid, która zajmuje się jego rozwojem od 1989 roku postanowiła udostępnić darmową wersję swojego programu.

Zmontuj własne Gwiezdne Wojny - Avid udostępni darmowe narzędzie

fot. Avid

Do tej pory na korzystanie z Avid Media Composer mogły pozwolić sobie jedynie profesjonalne studia tworzące filmy. Licencja na to oprogramowanie kosztuje bowiem aż 1300 euro (na 1 stanowisko pracy) lub 60 euro miesięcznie w ramach subskrypcji.Nic więc dziwnego, że aplikacja nie była w stanie trafić do mniej zamożnych grup produkujących treści - zwłaszcza, że konkurencyjne rozwiazania (Adobe Premiere Pro lub Final Cut Pro) można kupić za 1/4 tej ceny.

Zagłosuj

Korzystasz z aplikacji do edycji wideo?

Avid Media Composer First - darmowa wersja potężnego narzędzia

Firma Avid postanowiła jednak udostępnić darmową wersję swojej aplikacji. Opatrzona będzie drobnymi ograniczeniami, jak np. możliwość korzystania z maksymalnie 4 warstw wideo i 8 warstw audio.

Darmowa aplikacja będzie posiadać jednak wszystkie funkcje, jakie znajdują się w pełnej wersji narzędzia. To naprawdę nie lada gratka, która umożliwi pracę młodym lub początkującym twórcom na w pełni profesjonalnym narzędziu, na którym pracuje całe Hollywood. Z użyciem tego narzędzia powstała m.in. poprzednia część Gwiezdnych Wojen - Przebudzenie Mocy, a samo oprogramowanie poleca nawet reżyser James Cameron, co możecie zobaczyć na wideo poniżej.

Drobne ograniczenia w darmowym Avid Media Composer First nie powinny odrzucać młodych lub początkujących twórców, a jeśli aplikacja im się na tyle spodoba, że zechcą korzystać z niej na większą skalę, mogą zawsze skorzystać z jej płatnej wersji w przyszłości.

Narzędzie zostanie udostępnione w pełni za darmo już w czerwcu tego roku, a już teraz możemy zapisać się na listę chętnych, którzy w pierwszej kolejności zostaną powiadomieni o jej dostępności.

Zagłosuj

Zamierzasz wypróbować darmową wersję Avid Media Composer?

RadioZet.pl/AM