Słuchaj
Hubert Radzikowski
Marzena Chełminiak
Justyna Dżbik, Kamil Nosel
Marcin Wojciechowski
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Zobacz niesamowity wjazd windy na 118. piętro wieżowca

10.04.2017 09:35

Kto powiedział, że przejażdżka windą nie może być fascynująca? 

Zobacz niesamowity wjazd windy na 118. piętro wieżowca

fot. Lotte

Lotte World Tower to 5. najwyższy drapacz chmur na świecie. Wybudowany w Seulu, stolicy Korei Płd., wieżowiec to 554,5 metra niesamowitej architektury. Wewnątrz budynku mieszczą się hotel, prywatne apartamenty, a także biura.

Wieżowiec oficjalnie otwarto kilkanaście dni temu, a całości towarzyszył spektakularny pokaz fajerwerków, co możecie zobaczyć na materiale poniżej.

Ten kosztujący 3,3 miliarda dolarów budynek nie mógłby się obyć się zaawansowanej technologii - na 118. piętro budynku możemy wjechać dzięki supernowoczesnej windzie w przeciągu minuty. Technologię tę stworzyła firma Otis, którą zapewne znacie, a być może nawet winda z Waszego budynku została przez nią stworzona.

Wjazd na 118. piętro to wzniesienie się na wysokość 492 metrów, a całości towarzyszy spektakularny pokaz okolicy na materiale wideo w formacie 360 stopni, wyświetlony na ekranach umieszczonych na ścianach windy. Zresztą zobaczcie sami, jak to wygląda, dzięki materiałowi wideo nakręconemu przez jednego z odwiedzających.

Zagłosuj

Bałbyś się wjazdu na 118. piętro?

RadioZET.pl/geekweek/AM