Adrian, 8 lat

Adrian trafił do rodziny zastępczej, bo rodzice biologiczni przestali się nim zajmować. Chociaż urodził się z ciężką wadą serca, rodzice przestali go leczyć, kiedy miał 3 latka. Mama zastępcza starała się od razu zorganizować opiekę medyczna, terapię, żeby mógł rosnąć i rozwijać się jak inne dzieci.

8-letni Adrian ma bardzo złożoną wadę serca: czynnościowo pojedynczą komorę, atrezję zastawki mitralnej, ubytek przegrody międzyprzedsionkowej, przetrwałą żyłę górną lewą uchodzącą do zatoki wieńcowej, malpozycję głównych pni tętniczych, zwężenie prawej i lewej tętnicy płucnej.  Ze względu na inne schorzenia: (m.in. niedoczynność tarczycy, napady padaczkowe, zespół Klippla-Feila) jest objęty opieką wielu specjalistów: endokrynologa, psychiatry, psychologa, neurologa, a także poradni wad rozwojowych twarzy. Korzysta też z rehabilitacji i terapii wczesnego wspomagania.

Intensywna rehabilitacja wymaga funduszy, których niestety wciąż brakowało. Pomogli darczyńcy, którzy przekazali 1% swojego podatku Fundacji Radia ZET. Dzięki tym środkom Fundacja mogła pomóc Adriankowi w leczeniu i rehabilitacji.

Jak mówi pani Maria, mama zastępcza darowizna na leczenie Adriana dała im komfort psychiczny, poczucie bezpieczeństwa finansowego.

Ze środków darowizny kupują co miesiąc leki. Koszt  miesięczny to ok. 200 zł, a gdy chłopiec łapie infekcje to nawet 400 zł. Rodzina dużo wydaje też na dojazdy na terapie i zajęcia, ponieważ Adrian jest objęty wczesnym wspomaganiem, korzysta z terapii sensorycznej, ma terapię ruchową, masaże szyi oraz basen, a od kwietnia do października hipoterapię. Wielokrotne wizyty u lekarzy to ciągłe podróże do odległego Wrocławia. W czasie każdego wyjazdu trzeba pokonać od 70 do 90 km.

Leczenie wady serca wymaga też wizyt w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym Krakowie. W maju 2016 roku Adrian miał tam zabieg cewnikowania, wstawiono mu dwa stenty i został zakwalifikowany do zabiegu Fontana.

Ze względu na dramatyczne przejścia w domu rodzinnym Adrianek ma traumę, nocne koszmary. Dzięki darowiźnie mógł przejść terapię psychologiczną. Pani Maria planuje także wyjechać na turnus rehabilitacyjny.

 

Z uwagi na niedotlenienie organizmu Adrian nie może chodzić na place zabaw, ponieważ naśladując dzieci, chce za nimi biegać, a wtedy szybko się męczy. Pokrycie kosztów leczenia Adriana pozwoliło na zrobienie przy domu placu zabaw z piaskownicą, basenem z piłeczkami, domkiem z zjeżdżalnią, gdzie chłopiec chętnie się bawi.

 „Darowizna pozwala nam nabrać wiatru w żagle i szukać dróg i ścieżek do poprawy stanu zdrowia Adriana.”  - nie ukrywa radości pani Maria.

A my cieszymy się, że pomoc Fundacji trafia tam, gdzie jest naprawdę potrzebna.

 

Rozliczając swój roczny PIT przekaż 1% podatku Fundacji Radia ZET. Dzięki temu możemy pomagać chorym dzieciom.

Wpisz KRS 0000127204 na papierowym formularzu lub pobierz program do rozliczeń PIT (w wersji na Twój komputer: na WindowsMac OS i Linux) z wpisanym na stałe KRS-em Fundacji.

Dziękujemy.