Gruzja, Kambodża, Uganda, Nikaragua i wiele, wiele więcej… Teraz każde dziecko może wybrać się w podróż dookoła świata. Podróż, w której wszystko dobrze się skończy. Bo to przecież bajki! Bajki niezwykłe, bo pomagają chorym dzieciom – podopiecznym Fundacji Radia ZET.

Bajkowy Efekt Domina to książeczka edukacyjna z audiobookiem, zawierającym 17 bajek z różnych stron świata. Czytają dzieci oraz znane i lubiane gwiazdy, m. in. Piotr Fronczewski, Agnieszka Dygant, Beata Pawlikowska, Szymon Majewski. 

Bajki są starannie wybrane, mądre, uczą wrażliwości. I pomagają!

Kulczyk Foundation, która wydała książeczkę z płytą cały przychód z Bajkowego Efektu Domina przeznaczy na rzecz Fundacji Radia ZET. Dzięki temu Fundacja Radia ZET kupi kardiomonitory dla małych pacjentów Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, na oddział Intensywnej Terapii Pediatrycznej i na Oddział Anestezjologii.

Bajkowy Efekt Domina można kupić w punktach RUCH i w sklepie internetowym Natuli.pl. Koszt książeczki z płytą to 9,99 zł.

- Radość dzieci może zdziałać cuda! Posłuchajcie tych pięknych opowieści i podarujcie je własnym dzieciom, bo to uratuje zdrowie ich rówieśników – prosi Dominika Kulczyk, prezes Kulczyk Foundation.

Bajkowy Efekt Domina – w 17 bajek dookoła świata!

W Nikaragui spotkacie się z chytrym królikiem i mądrym krabem. Szymon Majewski wie o nich wszystko!

Dlaczego ugandyjskie żurawie noszą złote korony? Tą tajemnicą podzieli się z Wami Agnieszka Dygant.

Dzięki Pawłowi Delągowi dowiecie się, skąd w Kambodży wzięły się tygrysy.

Czy wiecie, że Kopciuszek mieszkał w Gruzji?  Tyle, że miał na imię Kijaruna. I miał… gadającą krowę!

Beata Pawlikowska zapozna nas z czterema braćmi z Madagaskaru, z których jeden ma skórę jak kora baobabu. Małgorzata Socha – z zaczarowanymi bocianami z Iraku. Tomasz Ossoliński - z filipińską księżniczką Bułan, która musi dokonać najtrudniejszego wyboru w życiu. Dominika Kulczyk – z Piotrusiem z Polski, który ciągle coś robił nie tak, ale za to ma pewną wyjątkową umiejętność.

A Piotr Fronczewski opowie, skąd w ogóle wzięły się na świecie opowieści.

Honorowy patronat nad akcją objął Rzecznik Praw Dziecka, a nad merytoryczną stroną projektu czuwali wykładowcy Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.