Rodzinny Dom Dziecka w Strzelinie ma lepszy dach nad głową

W tym roku Fundacja Radia ZET i firma Ruukki Polska wróciły do strzelińskiego Rodzinnego Domu Dziecka „Ala”, którego dach wyremontowały wspólnie w pierwszej edycji akcji „Lepszy dach nad głową” w 2013 roku.

Remont dachu wiele zmienił w życiu podopiecznych ośrodka. Można było przebudować i wykończyć gdzie mieści się dzisiaj nowoczesna salka rehabilitacyjna. Dzięki niej dzieci mogą rozwijać  się i bawić w komfortowych warunkach.

Radio ZET postanowiło odwiedzić dzieci i ich opiekunów w Rodzinnym Domu Dziecka w Strzelinie. Zapytamy, ich jak mieszka im się w wyremontowanym ośrodku i jak zmieniło się ich życie dzięki akcji „Lepszy dach nad głową”. Rozmowy w dzieciakami z domu dziecka i ich opiekunami będzie można posłuchać w Radiu ZET 17 lutego po godzinie 9:30. 

Więcej informacji o akcji znajdziecie na stronie internetowej Lepszydachnadglowa.pl.

O firmie  Ruukki i Fundacji Radia ZET:

Firma Ruukki Polska to producent wysokiej jakości stalowych pokryć dachowych i systemów rynnowych z rodowodem skandynawskim oferujący na polskim rynku marki Ruukki, Plannja i Siba.

Firma Ruukki, z siedzibą w Żyrardowie, jest obecna w Polsce od 1994 roku. Od tego czasu dachy Ruukki znajdują zastosowanie na domach w Polsce.

Wieloletnie doświadczenie w produkcji i rozwoju rozwiązań stalowych dla budownictwa, skandynawskie wzornictwo i wysoka jakość oferowanych produktów stanowią gwarancję bezpieczeństwa i komfortu ich użytkowania. 

Fundacja Radia ZET

Działalność w organizacji pomocowej, tak jak dziennikarstwo, wynika z poczucia życiowej misji. Ta misja ma wiele wymiarów, zwłaszcza kiedy szeroki zasięg radia można przekuć w działalność społeczną.

Fundacja Radia ZET powstała w 1999 roku i jest jedyną radiową organizacją tego typu w Polsce.

Od 2008 roku niesie pomoc osobom chorym, zagrożonym wykluczeniem społecznym, poszkodowanym w wyniku klęsk żywiołowych i innych zdarzeń losowych, a w szczególności dzieciom.

Fundacja jest otwarta na różne formy współpracy, których celem jest niesienie pomocy  tam, gdzie jest ona naprawdę potrzebna.

Fundacja Radia ZET w liczbach:

  • 24 mln zł zebrane na pomoc potrzebującym w latach 2008-2016
  • 9 szpitali w całej Polsce korzystających ze sprzętu wartości ponad 10 mln zł finansowanego przez Fundację
  • 5 mln zł przekazanych na zakup sprzętu do pierwszej w Europie pediatrycznej sali hybrydowej wybudowanej w USD w Krakowie-Prokocimiu
  • 4,6 mln zł przeznaczonych na dofinansowanie skomplikowanych operacji serc małych pacjentów
  • Ponad 600 dzieci z rodzinnych domów dziecka wysłanych na ferie i wakacje