Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Tomek Florkiewicz
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Komu W Drogę? Propozycje na weekend!

12.05.2017 13:22

Kanał Elbląski, Kudowa-Zdrój czy Bełchatów? Zaplanuj kolejny weekend z Tomkiem Michniewiczem! Jedyny taki „Weekendowy Poradnik Tomka Michniewicza” – tylko w Radiu ZET!

Komu W Drogę? Propozycje na weekend!

W piątek Tomek zabrał nas na spływ Kanałem Elbląskim. To żeglowna droga wodna w województwie warmińsko-mazurskim; od kilku lat to także Pomnik Historii. Jak zdradził Tomasz Michniewicz - woda osiąga tam nawet ponad 100 metrów różnicy poziomów! Całkowita długość kanału z rozgałęzieniami ma ponad 150 kilometrów; sama długość między Ostródą, a Elblągiem wynosi 82 km, a między Ostródą, a Iławą - 48 km.

W Drogę! Do kanału elbląskiego!
- - : - - / - - : - -

Z polskiej północy Tomasz zabierze nas także na południe kraju. W sobotę odwiedzimy z nim Kotlinę Kłodzką. W Kudowie-Zdrój, uzdrowiskowym mieście (jeszcze!) na Dolnym Śląsku Tomasz Michniewicz zabierze nas do Kaplicy Czaszek. Będą nie tylko zachwyty, ale także westchnienia… nie tylko zmęczenia.

W Drogę! Do Czermnej
- - : - - / - - : - -

Dla równowagi – w niedzielę odwiedzimy środek Polski. Tomasz Michniewicz zabierze nas w największą dziurę w Europie – w Bełchatowie, na terenach pokopalnianych.  Nazwa miasta pochodzi od staropolskiego imienia Bełchat (bełch – wir wodny), założyciela i właściciela osady. Kopalnia? Wir wodny? Brakuje tylko dopowiedzenia, że to miasto w Łódzkiem leży na Wysoczyźnie Bełchatowskiej.

W Drogę! Do Bełchatowa!
- - : - - / - - : - -

Do usłyszenia w piątki o 12:40 oraz w soboty i niedzielę po 8! No, i W DROGĘ!

(rokl)  

Oceń