Słuchaj
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Konrad Piasecki
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Michał Korościel
Justyna Dżbik, Roman Osica
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Halo ZET: Kiedy Waszym zdaniem zaczyna się dorosłość? [POSŁUCHAJ]

18.05.2017 18:44

W Polsce prawie 3 miliony dorosłych Polaków nadal żyje pod jednym dachem z rodzicami... dlatego 17 maja, Justyna i Marcin poruszyli kolejny życiowy temat. Zapytali Was o dorosłość, a konkretniej o to kiedy się ona zaczyna? Posłuchajcie środowej audycji i włączcie się do dyskusji.

Halo ZET: Kiedy Waszym zdaniem zaczyna się dorosłość? [POSŁUCHAJ]

fot. Radio ZET

A dziś, 18 maja, Justyna i Marcin zakładają kapciuchy i... idą do muzeum! W dzisiejszym "Halo ZET" następujący temat: Najlepsze muzea, w jakich byliście oraz najciekawsze wystawy jakie widzieliście, czyli muzealne historie. W programie nie zabraknie gości, którymi m.in. będą panie, które w salach pilnują dzieł sztuki. Do usłyszenia od 21:00! 

Międzynarodowy Dzień Muzeów, 20.05 - Noc Muzeów:

Noc Muzeów w roku 2017 przypada w Polsce w dniach 20-21 maja, w Krakowie rozpocznie się dzień wcześniej, a w kilku miastach tydzień później. W jej ramach w całej Polsce będzie można bezpłatnie zwiedzać tysiące muzeów, zamków, fortów i innych historycznych obiektów. 

Historia Nocy Muzeów

Pierwsza Noc Muzeów (Lange Nacht der Museen) miała miejsce w styczniu 1997 w Berlinie. Z powodu jej dużego powodzenia zaczęły powstawać podobne imprezy w innych miastach, m.in. pod nazwą Nuit Blanche w Paryżu i museums-n8 w Amsterdamie. Obecnie organizuje je ponad 120 miast Europy.

W Polsce pierwszą Noc Muzeów zorganizowano w 2003 w poznańskim Muzeum Narodowym.

Natomiast w Krakowie pierwsza Noc Muzeów odbyła się w maju 2004. O północy zabrzmiała wtedy "Oda do radości", a w niebo poleciały sztuczne ognie. Biletem wstępu do obiektów uczestniczących w akcji jest pamiątkowa moneta w symbolicznej cenie 1 złoty. Okazjonalną monetę można zakupić w muzeach uczestniczących w akcji, a także w zabytkowym tramwaju kursującym wraz z przewodnikiem podczas imprezy. Symboliczna "złotówka" jest wielokrotnym biletem wstępu do różnych obiektów muzealnych, a także "biletem" upoważniającym do jazdy specjalnymi tramwajami. W Krakowie jako w jedynym polskim mieście Noc muzeów odbywa się z piątku na sobotę, a obiekty można zwiedzać od 18 do 3 w nocy.

Halo ZET! Od poniedziałku do czwartku 21:00 - 23:00