Teraz gramy

Kuba Badach z nowym albumem „Oldschool” w Radiu ZET: "Aleksandra Kwaśniewska napisała mi teksty" [WIDEO]

10.10.2017 13:08

Znany muzyk i kolega z rodzimej stacji Chilli ZET, wraz ze swoim nowym krążkiem „Oldschool”, odwiedził popołudniową audycje Justyny i Romka. Kuba opowiedział nam bardzo szczegółowo o swojej pierwszej, dojrzałej płycie, na której znajdują się aż trzy piosenki napisane przez jego żonę — córkę prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Jak to było? Zobacz fragment poniedziałkowej audycji.

Kuba Badach i jego nowy krążek „Oldschool” 

Przez ostatnie trzydzieści lat działalności artystycznej, Kuba Badach współpracował z innymi artystami. Teraz, 6 października br. miała miejsce premiera pierwszej płyty Kuby. Mimo, że muzyk na rynku twardo stąpa od wielu lat, to jest to jego pierwsze solowe, muzycznie autorskie wydawnictwo. 

Kompozytor w wywiadach  tłumaczy, że jego krążek, który nazwał „Oldschool” nie oznacza czegoś staroświeckiego, czy też wywodzącego się ze "starej szkoły". Dla Kuby oldschool jest pewnym hasłem, odnoszącym się do sposobu pisania i aranżowania piosenek.

Więcej o swoim pierwszym, solowym, autorskim albumie opowiedział w kolejnym wejściu antenowym:

Wideo jest fragmentem popołudniowej audycji z dnia 6 października. "Popołudnie z Radiem ZET" prowadzą Justyna Dżbik i Roman Osica. Codziennie (15:00 - 18:00) w programie muzyka oraz goście na żywo ze świata polityki, ale także artyści.

0006XFYUTP5JD965-C122

Tracklista

 1. Życie
 2. So Sorry
 3. Będę z Tobą
 4. Cześć
 5. Jestem Kimś
 6. Tonight
 7. Pada
 8. Gdyby nie Ty
 9. Pusto
 10. Po drugiej stronie
 11. Wracam do siebie
 12. Chwile
 13. Wall of Kindness

Kuba Badach i Aleksandra Kwaśniewska

Para poznała się siedem lat temu. Pobrali się we wrześniu 2012 roku. Teraz są jedną z najbardziej tajemniczych par w polskim show-biznesie. Kuba Badach i Ola Kwaśniewska nie bywają na salonach i nie udzielają wielu wywiadów, w których uchylaliby rąbka tajemnicy na temat swojego życia. Tą tajemniczą parę można jednak podpatrywać na Instagramie. Uwierzcie, jest na czym zawiesić oko! Sprawdźcie sami.