Słuchaj
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Konrad Piasecki
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Michał Korościel
Justyna Dżbik, Roman Osica
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

We Francji winobranie rozpoczęło się dwa tygodnie wcześniej. Będzie to dobry rocznik? Marek Kondrat skomentował

06.09.2017 10:32

W połowie sierpnia Forbes podał informację, że ten rocznik dla francuskiego wina będzie wyyyśmienity. Czy to prawda? Amatorzy wina Aga i Tomek postanowili to sprawdzić i zadzwonili do prawdziwego znawcy i konesera - Marka Kondrata.

We Francji winobranie rozpoczęło się dwa tygodnie wcześniej. Będzie to dobry rocznik? Marek Kondrat skomentował

fot. Zych/Reporter Poland

 

Jak możemy przeczytać na portalu forbes.pl - na skutek tegorocznej pogody winobranie we Francji rozpoczęło się dwa tygodnie wcześniej niż zwykle. Wiosenne przymrozki zaszkodziły zbiorom, które na skutek tego będą mniejsze, ale jakość rocznika 2017 zapowiada się wyśmienicie - informuje agencja AFP.

"Winobranie rozpocznie się znacząco wcześniejsze we wszystkich regionach produkcji wina. Wszędzie nastąpi około 15 dni wyprzedzenia - nawet w Szampanii" - skomentował AFP ekspert z branży Jerome Despey.

Marek Kondrat zrezygnował z aktorstwa na rzecz wina

Parę lat temu cała Polska usłyszała i przeczytała, że Marek Kondrat rezygnuje z aktorstwa na rzecz popularyzacji i importowi wina. Ze swoim wspólnikiem - Piotrem Pabiańskim założył winny projekt "Marek Kondrat Wina Wybrane". Dużo więcej o pasji i sklepie Marka można dowiedzieć się na oficjalnej stronie www.marekkondrat.pl.

RadioZET/TP/forbes.pl

Poranek z Radiem ZET! Od poniedziałku do piątku 5:30 - 9:00