Kuba Gierszał w Radiu ZET: "Najlepsze jest jeszcze przede mną". Zobacz wideo z wywiadu

24.10.2017 09:37

22 października w niedzielę aktor opowiedział Szymonowi m.in. o młodzieńczym buncie, filmowych idolach, filmie „Zgoda” oraz „Najlepszy”, mediach społecznościowych oraz o tym, czy odbiła mu sodówka. Zobacz wideo z wywiadu.

Jakub Gierszał w wojennej miłosnej historii. 

W filmie "Zgoda" - poruszającej historii miłosnej, która rozgrywa się u schyłku II wojny światowej, Jakub Gierszał gra osadzonego w obozie pracy Erwina, który zakochał się w więźniarce. Gorące uczucia do dziewczyny żywi też obozowy strażnik, Franek, jego przyjaciel sprzed wojny.

Opowieść o dwóch młodych mężczyznach (Jakub Gierszał – „Sala samobójców”, „Wszystko co kocham” i Julian Świeżewski – „Wołyń”) zakochanych w jednej dziewczynie. W tę wcieliła się Zofia Wichłacz, która debiutowała rolą „Biedronki” w „Mieście 44” Jana Komasy, zdobywając za swoją kreację Polską Nagrodę Filmową – Orzeł w kategorii „Odkrycie roku” oraz Złote Lwy za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą na Festiwalu Filmowym w Gdyni. W 2017 roku jej występ w „Amoku” wyróżniono w Berlinie nagrodą Shooting Star 2017, przyznawaną najzdolniejszym europejskim aktorom młodego pokolenia. Film Macieja Sobieszczańskiego został nagrodzony na 69. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno w sekcji First Look dla najlepszego projektu w fazie postprodukcji. Triumfował też w Konkursie Głównym 41. MFF w Montrealu, gdzie otrzymał nagrodą za najlepszą reżyserię. Aktualnie „Zgoda” rywalizuje o główne nagrody trwającego już 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

"Zgoda" w kinach od 13 października 2017 roku.

Warto Rozbawiać w każdą niedzielę po 18:00

Oceń