RadioZET na trasie DOZ Maratonu Łódzkiego z PZU!

Elita kobiet rozpoczęła bieg w maratonie o 8:42. Dokładnie 18 minut później wystartowała elita mężczyzn oraz bieg ALE 10k Run. Zacięta rywalizacja i chęć walki przyniosły niespodziewany rezultat!

Łącznie w DOZ Maratonie Łódzkim z PZU i ALE 10k Run wzięło udział ponad 4500 biegaczy. Radość, łzy i niedowierzanie - tak można opisać emocje, jakie towarzyszyły zawodnikom Podczas DOZ Maraton Łódź z PZU.

DOZ Maraton Łódzki z PZU

Najlepsza wśród wszystkich biegaczy była Monika Stefanowicz. Polka zostawiła w tyle Kenijki i jako pierwsza pojawiła się na mecie DOZ Maratonu Łódzkiego z PZU, z czasem 2:29:28. Pierwszym mężczyzną, który pojawił się w łódzkiej Atlas Arenie był Kenijczyk Albret Matebor Kiplagat. Ukończył bieg z rezultatem 2:11:49.

Iwona Lewandowska triumfuje

Podczas DOZ Maratonu Łódzkiego wystartował również bieg ALE 10k Run. Zwyciężył w nim Daniel Formela, który tydzień wcześniej został Mistrzem Europy w Duathlonie oraz Iwona Lewandowska, dla której był to start kontrolny przed przyszłotygodniowym maratonem w Londynie.

Źródło: AktywnieBardzo/RadioZET