Słuchaj
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Łukasz Konarski
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Michał Korościel
Kamila Terpiał , Roman Osica
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Brian May opowiedział o stanie Freddiego Mercury'ego tuż przed śmiercią

24.05.2017 12:29

Brian May, muzyk zespołu Queen i przyjaciel Freddiego Mercury'ego, w jednym z niedawnych wywiadów opowiedział o ostatnich dniach życia wokalisty. Zdradził, jak bardzo choroba zdewastowała go fizycznie, i przyznał, że Freddie mógłby nadal żyć.

Freddie Mercury

fot. ons.pl

Freddie Mercury zmarł 24 listopada 1991 roku w wyniku komplikacji związanych z AIDS. Muzycy Queen często wracają w swoich wypowiedziach do trudnych chwil, kiedy Mercury zmagał się z chorobą. Informacje te są szczególnie ciekawe dla fanów artysty, bo on sam na ten temat milczał. O tym, że umiera, poinformował dopiero na dzień przed śmiercią.

W niedawnym wywiadzie dla "Sunday Times" gitarzysta Queen zdradził kilka szokujących informacji. Przyznał, że choroba tak bardzo zdewastowała zdrowie wokalisty, że pod koniec życia z jej powodu stracił stopę. Wspomniał o sytuacji, kiedy to jadł razem z Freddiem obiad, a ten pokazał mu w jak strasznym stanie jest jego kończyna. Mercury szybko zdał sobie sprawę, że może to być przykre dla jego przyjaciela i przeprosił, wyjaśniając, że nie chciał wprawić go tym widokiem w zakłopotanie. May odpowiedział jednak, że nie jest zakłopotany, jedynie nie umie wyobrazić sobie tego, z jakim bólem zmaga się chory.

Brian May ze smutkiem dodał też, że Freddie zmarł zaledwie na kilka miesięcy przed wynalezieniem specjalnych mieszanek leków, dzięki którym chorzy na AIDS może żyć znacznie dłużej.

Fanom Queen przypominamy, że 25 maja ukaże się książka "Queen w 3D", w której pojawią się niepublikowane wcześniej zdjęcia z archiwum zespołu.

RadioZET.pl/SA