Słuchaj
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Konrad Piasecki
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Eurowizja 2017: głosowanie SMS. Jak głosować i czy można oddać głos na Polskę?

09.05.2017 16:24

Eurowizja 2017: FINAŁ. Głosowanie SMS i przez aplikację - jak głosować i czy można oddać głos na polską reprezentantkę? Oto najważniejsze zasady głosowania w 62. Konkursie Piosenki Eurowizji.

Eurowizja 2017 głosowanie

fot. ons.pl

Głosowanie w konkursie Eurowizji 2017 odbywać się będzie drogą SMS-ową lub za pomocą specjalnej aplikacji.

W pierwszym półfinale 62. Konkursu Piosenki Eurowizji pojawiła się Polka - Kasia Moś. Nasza reprezentantka przeszła do finału. Czy mieszkańcy Polski mogą głosować na swoją reprezentantkę w finale i jak głosować na innych uczestników? Oto najważniejsze informacje na temat głosowania podczas Eurowizji w Kijowie.

Eurowizja 2017: głosowanie - zasady

Najważniejsza informacja dla fanów Eurowizji dotyczy tego, czy Polacy mogą głosować na Polskę, a dokładniej na polską reprezentantkę. Niestety, zgodnie z regulaminem głosowania mieszkańcy danego kraju nie mogą głosować na swojego przedstawiciela. Oznacza to, że Polacy w kraju nie mogą oddać głosu na Kasię Moś, jednak ci, którzy mieszkają poza granicami Polski - mogą.

Jeśli zależy Wam na zwycięstwie Kasi Moś, to zachęćcie znajomych i rodzinę z zagranicy, by na nią głosowali. To jedyny sposób, aby wspomóc Polkę w finale Eurowizji 2017.

Eurowizja 2017 online i w TV - o której i gdzie oglądać?

Eurowizja 2017 - jak głosować SMS-em?

Zasady głosowania przez SMS są proste. Po pierwsze, głosowanie rozpoczyna się tuż po zakończeniu występu ostatniego uczestnika (nie przegapcie tego momentu!). Po drugie, głosować można przez 15 minut. I - po trzecie - z jednego telefonu oddać można 20 SMS-ów.

SMS-y wysłać należy na numer, który podany będzie w transmisji telewizyjnej. Aby zagłosować na danego uczestnika należy wysłać wiadomość o określonej treści - z numerem tego wykonawcy. W głosowaniu mogą brać udział tylko osoby przebywające w krajach biorących udział w Eurowizji.

Głosowanie przez aplikację

Ci, którzy wolą głosować za pośrednictwem aplikacji na Eurowizję 2017 muszą najpierw pobrać ją z iStore czy Google Play. Głosowanie to jest proste i polega jedynie na oznaczenie serduszkiem uczestnika, którego wybieramy, oraz kliknięciu opcji "vote" - czyli po prostu "głosuj".

Trzymamy kciuki za Kasię Moś! Wielki finał Eurowizji 2017 już 13 maja, a tymczasem zapraszamy Was na drugi koncert półfinałowy.

Polska piosenka na Eurowizję 2017: "Flashlight". Posłuchaj!

RadioZET.pl/SA