Eurowizja 2017: głosowanie SMS. Jak głosować i czy można oddać głos na Polskę?

09.05.2017 16:24

Eurowizja 2017: FINAŁ. Głosowanie SMS i przez aplikację - jak głosować i czy można oddać głos na polską reprezentantkę? Oto najważniejsze zasady głosowania w 62. Konkursie Piosenki Eurowizji.

Eurowizja 2017 głosowanie

fot. ons.pl

Głosowanie w konkursie Eurowizji 2017 odbywać się będzie drogą SMS-ową lub za pomocą specjalnej aplikacji.

W pierwszym półfinale 62. Konkursu Piosenki Eurowizji pojawiła się Polka - Kasia Moś. Nasza reprezentantka przeszła do finału. Czy mieszkańcy Polski mogą głosować na swoją reprezentantkę w finale i jak głosować na innych uczestników? Oto najważniejsze informacje na temat głosowania podczas Eurowizji w Kijowie.

Eurowizja 2017: głosowanie - zasady

Najważniejsza informacja dla fanów Eurowizji dotyczy tego, czy Polacy mogą głosować na Polskę, a dokładniej na polską reprezentantkę. Niestety, zgodnie z regulaminem głosowania mieszkańcy danego kraju nie mogą głosować na swojego przedstawiciela. Oznacza to, że Polacy w kraju nie mogą oddać głosu na Kasię Moś, jednak ci, którzy mieszkają poza granicami Polski - mogą.

Jeśli zależy Wam na zwycięstwie Kasi Moś, to zachęćcie znajomych i rodzinę z zagranicy, by na nią głosowali. To jedyny sposób, aby wspomóc Polkę w finale Eurowizji 2017.

Eurowizja 2017 online i w TV - o której i gdzie oglądać?

Eurowizja 2017 - jak głosować SMS-em?

Zasady głosowania przez SMS są proste. Po pierwsze, głosowanie rozpoczyna się tuż po zakończeniu występu ostatniego uczestnika (nie przegapcie tego momentu!). Po drugie, głosować można przez 15 minut. I - po trzecie - z jednego telefonu oddać można 20 SMS-ów.

SMS-y wysłać należy na numer, który podany będzie w transmisji telewizyjnej. Aby zagłosować na danego uczestnika należy wysłać wiadomość o określonej treści - z numerem tego wykonawcy. W głosowaniu mogą brać udział tylko osoby przebywające w krajach biorących udział w Eurowizji.

Głosowanie przez aplikację

Ci, którzy wolą głosować za pośrednictwem aplikacji na Eurowizję 2017 muszą najpierw pobrać ją z iStore czy Google Play. Głosowanie to jest proste i polega jedynie na oznaczenie serduszkiem uczestnika, którego wybieramy, oraz kliknięciu opcji "vote" - czyli po prostu "głosuj".

Trzymamy kciuki za Kasię Moś! Wielki finał Eurowizji 2017 już 13 maja, a tymczasem zapraszamy Was na drugi koncert półfinałowy.

Polska piosenka na Eurowizję 2017: "Flashlight". Posłuchaj!

RadioZET.pl/SA