Słuchaj
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Konrad Piasecki
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Facebook chce przebić Netflixa? Na swoje produkcje wyda miliony dolarów

28.06.2017 15:06

Już kilka miesięcy temu Mark Zuckerberg ogłosił, że zamierza produkować filmy i seriale. W lipcu firma ogłosi szczegóły swoich produkcji, a pierwsze z nich udostępnione zostaną jeszcze latem.

Facebook konkurentem Netfluixa fot. AP/EAST NEWS

Przedstawiciele Facebooka zadeklarowali, że na produkcję swoich filmów i seriali przeznaczą naprawdę duży budżet. Ma on sięgać nawet 3 milionów dolarów za jeden odcinek! Wygląda to jak wyzwanie rzucone konkurencji - szczególnie chodzi o Netflixa, którego "House of Cards" realizowane jest za ok. 4,5 miliona dolarów za każdy epizod. Czy w tę stronę zmierzać będzie firma Marka Zuckerberga?

Jak podał internetowy gigant, będzie koncentrował się na dwóch rodzajach produkcji: krótkich, trwających do 10 minut, które kosztować będą do 20 tysięcy dolarów, oraz dłuższych, do 30 minut. To właśnie te drugie będą tak kosztowne. Co ważne, wszystkie mają być finansowane zyskami z reklam. Bliższe szczegóły treści filmowych, które już niebawem zaprezentuje Facebook, nie są znane, jednak pierwsze treści jeszcze latem trafią do sieci. Zapowiada się ciekawie.

RadioZET.pl/BusinessInsider/SA

Oceń