Słuchaj
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Konrad Piasecki
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Maciej Stuhr podziękował za Węża

04.04.2017 09:33

Maciej Stuhr po raz kolejny wykazał się poczuciem humoru i dystansem. Podziękował za Węża – polskiego odpowiednika Złotych Malin.

Maciej Stuhr podziękował za Węża

fot. ons.pl

Węże 2017: Maciej Stuhr podziękował za Węża

1 kwietnia, czyli w prima aprilis, rozdano nagrody Węże 2017 dla najgorszych polskich filmów poprzedniego roku. Wśród „wyróżnionych" – co było sporym zaskoczeniem dla niektórych – znalazł się Maciej Stuhr, jeden z najlepszych polskich aktorów. Nagrodzono go w kategorii „efekt specjalnej troski".

Aktor otrzymał wyróżnienie za dubbingowanie samego siebie w filmie „Czerwony kapitan". Stuhr zamiast się obrażać, postanowił podziękować za nagrodę.

– Dziękuję bardzo kapitule Wężów. Uznaję tę nagrodę za w pełni zasłużoną. Pozwólcie, że wspomnę, że reżyserem tego nieszczęsnego dubbingu "Czerwonego kapitana" był Cezary Morawski. Chciałbym podzielić się z nim tą nagrodą. Pozdrawiam serdecznie z Wrocławia po cudownym wieczorze w Teatrze Polskim na Gali PPA – napisał Maciej Stuhr na Facebooku.

Niestety aktor nie mógł osobiście pojawić się na gali rozdania Węży 2017, gdyż w weekend był gościem Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

W tym roku „zwycięzcą" Węży okazał się bezapelacyjnie film Antoniego Krauzego „Smoleńsk",  który zdobył aż siedem statuetek, m.in. w głównej kategorii – najgorszy film.

Węże to, jak tłumaczą organizatorzy konkursu, doroczne wyróżnienia dla twórców i obsady „najgorszych polskich filmów kinowych”. Statuetki przyznaje Akademia Węży, zrzeszająca ponad sto osób zajmujących się kulturą.

RadioZET.pl/SI