5-latka uratowała tonącą mamę. Brawo Alison!

Tracy Anderwald pływała w basenie na tyłach domu ze swoją 5-letnią córką Alison. 34-latka nagle straciła przytomność i zaczęła się topić. Dziewczynka rzuciła się matce na ratunek – całymi siłami przyciągnęła kobietę na płytszą wodę i zaczęła wołać o pomoc.

Alison przestraszyła się, gdy jej mama zbyt długo nie wypływała na powierzchnię. Instynktownie zanurkowała na dno basenu. Gdy zobaczyła, że mama jest nieprzytomna, bez wahania chwyciła kobietę za pas i podpłynęła z nią do góry, by obie zaczerpnęły powietrza. Udało jej się ustabilizować głowę Tracy nad taflą wody. Wołanie o pomoc usłyszały starsze siostry i ciocia 5-latki, które w tym czasie przebywały w domu.

Te dramatyczne wydarzenia nagrała kamera zamontowana w ogrodzie państwa Anderwald.

34-latka jest bardzo dumna ze swojej córki. Dopiero następnego dnia w szpitalu, gdy odzyskała przytomność, dowiedziała się, że  zawdzięcza życie 5-latce. To córka opowiedziała jej o swoim bohaterskim wyczynie. Całe szczęście, że nauczyła się pływać w wieku 2 lat. Zapewne nie spodziewała się, że ta umiejętność przyda się jej tak szybko.

Czy zauważyłbyś topiące się dziecko?

Alison na pewno zasługuje na słowa uznania. To rzadki przypadek, gdy dziecko ratuje dorosłego. O wiele częściej słyszymy o topiących się dzieciach. Najgroźniejsze są sytuacje, w których dziecko topi się np. zatłoczonym basenie.

Głośnym echem w internecie odbiło się nagranie opublikowane na YouTube przez Lifeguard Rescue. Konto poświęcone jest filmom, które mają pokazać ludziom, jak wyglądają akcje ratunkowe w prawdziwym życiu.

Na nagraniu, które obejrzało 15 milionów widzów, widzimy jak ratowniczka na basenie w North Charleston w Południowej Karolinie rzuca się na pomoc topiącemu się chłopcu. Dodamy tylko, że samo dostrzeżenie chłopca wśród innych dzieci, wymagało sporej spostrzegawczości.

Zdarzyło się Wam ratować tonącego?

Radio ZET/SJ

Więcej: