Wzruszająca reklama od Amazona. Skruszy najtwardsze serce!

Reklama jest dźwignią handlu, to wiadomo od zawsze. Jednak oglądając niektóre z nich, ciężko powstrzymać łzy wzruszenia. Jedną z takich reklam może być ta japońskiego Amazona. Jej twórcy doskonale wiedzieli, jak dotrzeć do odbiorców. 

Najlepszy przyjaciel człowieka nie zawsze potrafi znaleźć wspólny „język” z nowym członkiem rodziny. Przyczyny są bardzo różne, ale twórcy nowej reklamy Amazona zaradzą nawet tym najtrudniejszym. Na nagraniu widzimy dziecko, które na widok czworonoga wyraźnie traci humor.

Wielokrotne próby poznania się i wyciągnięcia „przyjacielskiej łapy” niestety nie przynoszą skutku. Aż do czasu, kiedy ojciec dziecka i jednocześnie właściciel czworonoga nie wpada na genialny pomysł.

Po filmem, który został opublikowany w serwisie YouTube czytamy, że dzieki Amazonowi wszelkie konflikty natychmiast zostają zażegnane.  

Wzruszające reklamy

Amazon to nie jedyna firma, która postanowiła zrealizować tak wzruszającą reklamę. W grudniu 2015 roku, z okazji Świąt Bożego Narodzenia, niemiecka sieć supermarketów „Edeka” wypuściła telewizyjną reklama, która skruszy nawet najtwardsze serca.

„Edeka” opowiedziała historię starszego pana, który po raz kolejny jest zmuszony spędzać święta samotnie – bez swoich dzieci. Wizja kolejnych smutnych świąt przeraziła mężczyznę do tego stopnia, że postanowił podstępem zwabić rodzinę do domu.

Mocna reklama z pewnością trafił do wszystkich, którzy obejrzeli tę reklamę.

Przekaz jest najważniejszy

Na listę najbardziej rozczulających reklam bezsprzecznie wpisała się również ta, zrealizowana przez hiszpańską loterię świąteczną. Jej twórcy opowiedzieli historię samotnego pracownika fabryki manekinów.

Justino, bo tak nazywa się główny bohater, zazwyczaj pracuje na nocnej zmianie. Z tego powodu bardzo rzadko widuje się z reszta pracowników. Dla zabicia nudy i samotności, mężczyzna codziennie przygotowuje scenki z udziałem manekinów, które z samego rana rozbawiają resztę załogi. Pewnego dnia role się odwracają

Twórcy tej hiszpańskiej reklamy zainspirowali się twórczością Pixara, czyli amerykańskiej wytwórni filmów animowanych. Dlatego hiszpański spot bardzo przypomina produkcje, które możemy podziwiać na kinowym ekranie.    

Radio ZET/SK

Więcej: