Mężczyzna nagrał moment, w którym został zastrzelony. Poruszający film

Jeden z mieszkańców Englewood, najbardziej niebezpiecznej dzielnicy Chicago, opublikował na YouTube film, na którym jego kolega nagrał moment, w którym został zastrzelony.  – To nie jest żart na Prima aprilis. Takie rzeczy dzieją się tu codziennie. To się musi skończyć – napisał Brennan McDowell pod poruszającym wideo.

Do uwiecznionego na filmie morderstwa doszło 31 marca 2016 roku. Młody mężczyzna, znajdujący się w dzielnicy Englewood, wyszedł na spacer i kręcił telefonem film. Kamera była skierowana na jego twarz.

Po 20-sekundowym monologu mężczyzna traci równowagę i pada na ziemię. Telefon pokazuje już tylko niebo…

Opublikowanie filmu, który zarejestrował ostatnie chwile życia tego chłopaka, jest dosyć kontrowersyjne. Ale autor publikacji chce w ten drastyczny sposób unaocznić Amerykanom, jakie niebezpieczeństwa czyhają na nich pod domem.

"

To się naprawdę wydarzało. W ciągu tego roku w Chicago doszło do 150 morderstw. Wyłączyłem możliwość dodawania komentarzy z oczywistych powodów. Potrzebujemy poważnej dyskusji na temat tego, co nas tu spotyka – napisał pod wideo Brennan McDowell. "

Przestępczość a broń palna w stanach

W ciągu ostatnich 10 lat na skutek przemocy z użyciem broni palnej zginęło w USA około 100 tysięcy ludzi. Ocenia się, że rocznie z tego powodu ginie około 30 tysięcy osób. Tak wysoka śmiertelność wśród ofiar porachunków gangów od wielu lata spędza sen z powiek rządzącym za oceanem.

Nic dziwnego, ze prezydent Barack Obama poszedł bardzo emocjonalnie do wprowadzenia regulacji ograniczających dostęp do broni palnej. Gdy ogłaszał na początku 2016 roku, że zmiany mają mieć charakter administracyjny i nie wymagają zgody Kongresu, rozpłakał się. Towarzyszyły mu wtedy rodziny osób, które w ciągu ostatnich lat zostały zabite podczas strzelanin.

Prezydent wskazał, że nie liczy na zmianę prawa, ale chce większej kontroli rynku broni. Niestety, film z Chicago dowodzi, że wprowadzone zmiany to dopiero mały krok w kierunku podniesienia poziomu bezpieczeństwa w najgroźniejszych dzielnicach stanów.

Radio ZET/SJ

Więcej: