Bezdomny żebrał w kawiarni o pieniądze. Właścicielka dała mu pracę

Tą historią żyją Amerykanie. Bezdomny Marcus odwiedził kawiarnię Abi’s Café w Minneapolis. Mężczyzna chciał dostać trochę jedzenia i pieniędzy. Właścicielka lokalu przeprowadziła z bezdomnym szczerą rozmowę, dzięki której dostał coś więcej niż kanapkę.

Widok bezdomnego żebrzącego w miejscach publicznych, to w stanach chleb powszedni. Jednak historia Marcusa jest wyjątkowa.

Mężczyzna miał szczęście, że wybrał kawiarnię Abi’s Café w Minneapolis. Przyzwyczajony do zbierania datków na ulicy, od razu po wejściu do lokalu powiedział właścicielce, że chce prosić o wsparcie. Restauratorka mogła wyprosić bezdomnego z lokalu albo spełnić jego prośbę. Zrobiła jednak coś znacznie więcej.

Kobieta spytała Marcusa dlaczego nie ma pracy. Dodała także, że ona nigdy nie dostała niczego za darmo. Mężczyzna odpowiedział, że nie ma domu ani pracy, więc utrzymuje się tylko z żebrania. Przyznał, że nie może znaleźć zatrudnienia, bo ma przeszłość kryminalną.

Poruszona jego szczerością rozmówczyni, zaproponowała mu pracę. Zanim Marcus przystąpił do zmywania naczyń, zjadł pół kanapki, którą dostał od swojej szefowej. Drugie pół podarował bezdomnej kobiecie żebrzącej nieopodal kawiarni.

Jego zachowanie tak bardzo poruszyło właścicielkę, że podzieliła się tą historią na Facebooku.

Dzień po pamiętnej wizycie Marusa w Abi’s Café, bezdomny znowu wrócił. Od dwóch tygodni pracuje po 2 godziny dziennie, zmywając i wynosząc śmieci.

Z ulicy do radia

Na podstawie historii Marcusa możemy stwierdzić, że nigdy nie jest za późno za zmiany. Bezdomni także zasługują na drugą szansę, a przy pomocy życzliwych ludzi mogą osiągnąć naprawdę wiele.

Może pamiętacie historię Teda Williamsa z Columbus, narkomana i alkoholika, którzy latami mieszkał na ulicach Ohio,gdzie czarował przechodniów pięknym głosem? Przypadkowo spotkany Amerykanin wrzucił do sieci wideo, na którym Ted przemawia do przechodniów głosem radiowca.

Film zrobił na YouTube furorę, a do  Williamsa zaczęli się zgłaszać szefowie stacji radiowych i reklamodawcy. Bezdomny dostał pracę w klubie Cleveland Cavaliers jako komentator. Wystąpił też w wielu programach telewizyjnych, a jego historia podbiła serca tysięcy widzów.

Żebraka sposób na życie

Zastanawialiście się kiedyś, ile dziennie może zarobić żebrak? Okazuje się, że w Nowym Jorku ten „zawód” jest naprawdę dochodowy. Will Andersen powiedział dziennikarzom „New York Post”, że może zebrać nawet 200 dolarów w ciągu godziny żebrząc na Wall Street. Amerykanin przyznaje, że na ulicy zawsze towarzyszy mu pies. Okazuje się bowiem, że ludzie bardzo dobrze reagują na słodkiego psa i są po prostu bardziej hojni.

Nie wszystkim udaje się jednak zebrać tak wysoką kwotę w ciągu zaledwie jednej godziny. Według raportów, w Stanach Zjednoczonych jest 4,8 mln osób, które żyją w biedzie. Aż 500 tysięcy z nich jest bezdomnych.

Pomocą osobom bezdomnym zajmuje się również amerykańska organizacja National Alliance to End Homeslessness, która powstała po to, żeby skończyć z bezdomnością w całym USA. Jej zadaniem jest wprowadzenie odpowiednich przepisów czy edukacja polityków, a wszystkie te działania mają doprowadzić do osiągnięcia upragnionego celu.

Jak oceniacie gest właścicielki kawiarni wobec Marcusa?

Radio ZET/SJ

Więcej: