Azjatyckie dzieci są najlepsze. Skakanie na skakance dla ekspertów [WIDEO]

Dzieci z Azji często są lepsze od Europejczyków. Uważa się, że spowodowane jest to dyscypliną wprowadzaną od najmłodszych lat. W azjatyckich krajach nawet lekcje wychowania fizycznego są skomplikowane.

Ostatnio w mediach społecznościowych furorę zrobił film, na którym widać jak dzieci z Japonii skaczą przez skakankę podczas zajęć z wf-u. I to nie byle jak! Uczniowie ustawieni są czwórkami. Jeden rząd po drugim przeskakuje przez rozkręconą linę. 

Skakanie przez skakankę, którą kręcą dwie osoby, jest skomplikowaną czynnością. Ta aktywność to naprawdę już wyższa "szkoła jazdy". 

Czym skorupka za młodu nasiąknie...

O tym, że ćwiczenie od małego może ukształtować przyszłego mistrza w danej dziedzinie, wiemy wszyscy. Istotnym czynnikiem jest również talent. Ważne więc, aby predyspozycje dzieci pielęgnować. Mogą one zaowocować w dorosłym życiu.

Dzieci z Chin z dużym prawdopodobieństwem zrobią kariery muzyczne. Wystąpiły w tamtejszym "Mam talent". Dziewczynka i chłopiec zaśpiewali w duecie "You raise me up". Film z ich występów cieszy się ogromną popularnością. Młodzi wokaliści zachwycili nie tylko głosem, ale także niesamowitą dojrzałością i interpretacją utworu. Nie dość, ze zaśpiewali piosenkę czysto, to na dodatek wcale nie popisywali się wysokimi dźwiękami. Nic dziwnego, że ich wykonanie obejrzało dotychczas ponad 25 milionów internautów.

Pasje dziecka warto rozwijać od najmłodszych lat. Maluchy bardzo szybko się uczą. Przykładem jest Sloan, która świetnie radzi sobie z jazdą na snowboardzie. Użytkownicy sieci przypuszczają, że rośnie nowa mistrzyni olimpijska. Nagranie wrzucił do internetu dumny ojciec małej Sloan, który chciał się wszystkim pochwalić talentem córki. Dziewczynka na nagraniu ma 18 miesięcy!

Radio ZET/MB

Więcej: