Gdy chłopiec widzi mamę po raz pierwszy… Magia okularów i dziecięcego uśmiechu

Mały Leopold cierpli na bielactwo. Oprócz jasnej karnacji skóry, chłopiec ma także problemy ze wzrokiem. W jego przypadku noszenie okularów jest niezbędne, by widział. Reakcja malca na widok mamy, którą zobaczył po raz pierwszy, chwyta za serce. To jeden z najpiękniejszych uśmiechów, jaki widzieliśmy.

Leo od urodzenia ma problemy ze wzrokiem. Zez, oczopląs i nadwrażliwość na światło, to jedne z typowych objawów, które towarzyszą osobom cierpiącym na bielactwo.

Nic dziwnego, że państwo Reppond chcieli uwiecznić moment, w którym ich synek zaczyna dostrzegać otaczające go przedmioty i przede wszystkim rozpoznawać rodziców.

"

Gdy żona nałożyła Leopoldowi okulary, a ten posłał jej uśmiech, widząc po raz pierwszy jak wygląda, wszyscy domownicy uronili łzę – wyznał David Reppond. "

Zobaczcie, jakie „cuda” mogą zdziałać okulary.

Jak z bielactwa uczynić atut?

Melanina to grupa pigmentów odpowiadających za karnację, kolor oczu i włosów. Osoby, których organizm nie wytwarza wystarczającej ilości melaniny, cierpią na bielactwo. Mają białą skórę, różowe tęczówki i białe włosy. Muszą chronić skórę i oczy przed promieniami słonecznymi, gdyż z powodu braku melaniny, są one bardziej podatne na uszkodzenia.

Często też odczuwają dyskomfort z powodu wyglądu. Ale na szczęście świat mody ceni sobie wyjątkową urodę, a pewne defekty czasem stają się atutem modeli. Wzorem do naśladowania może być modelka Chantelle Brown, która doszła do finału amerykańskiego „Top Model”.

Dziewczyna od dziecka cierpi na bielactwo. W szkole wyzywano ją od krów i zebr. Na szczęście złośliwie komentarze rówieśników nie załamały jej. Amerykanka pokonała kompleksy, uczyniła z choroby swój atut i robi karierę, zwłaszcza jako fotomodelka.

Urzekł Was uśmiech małego Leopolda?

Radio ZET/SJ

Więcej: