Najważniejsze mecze odbędą się w Polsce. Odważna decyzja FIFA

Federacja FIFA podjęła niespodziewaną decyzję! Tegoroczne finały Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy odbędą się w Polsce. 

Podczas nadzwyczajnego posiedzenia komitetu wykonawczego FIFA i UEFA podjęły stanowcze i dla większości szokujące kroki. Szczególnie dla fanów piłki nożnej. Obydwa finały najważniejszych turniejów w europejskiej piłce, zostaną rozegrane w kraju nad Wisłą, a wszystko to za sprawą posiadanego statusu bezpieczeństwa.

Federacje FIFA i UEFA poważnie przemyślały sprawę i wzięły pod lupę ostatnie zamachy terrorystyczne. Organizacje nie chcą ryzykować i stawiają przede wszystkim na bezpieczeństwo kibiców. 

"

- Boimy się i nie możemy pozwolić żeby kibicom zagrażało niebezpieczeństwo. Wybraliśmy Polskę, bo jako jeden z nielicznych krajów nie został zaatakowany przez terrorystów. W dodatku Polska spełnia wszystkie wymogi, które są niezbędne do organizacji takich imprez. Polacy posiadają piękne stadiony, które znajdują się w jeszcze piękniejszych miastach – powiedział podczas konferencji prasowej Gianni Infantino, prezes FIFA. "

Kolorem czerwonym oznaczone są kraje, które zostały dotknięte atakami terrorystycznymi od 11 września 2001 roku.  

PZPN jest bardzo zaskoczony tą decyzją. Przeorganizowanie tak prestiżowych i popularnych rozgrywek jest niesamowicie skomplikowane i przede wszystkim czasochłonne.

"

- Jesteśmy w szoku, nie zamierzam tego ukrywać. To wielkie wyzwanie dla Polskiego Związku Piłki Nożnej – powiedział Radia ZET Zbigniew Boniek. "

Jak dowiaduje się Radio ZET, finał Ligi Mistrzów ma odbyć się na Stadionie Narodowym w Warszawie, natomiast finał Ligi Europy zostanie rozegrany na Bałtyk Arenie w Gdańsku.

Ze względu na szybką reorganizację rozgrywek, Polski Związek Piłki Nożnej otrzyma dodatkową ilość biletów na oba finały.  

Więcej: