Rewolucja na Facebooku! Ta funkcja znacznie odmieni portal

Twórcy najpopularniejszego serwisu społecznościowego na świecie udostępnili swoim użytkownikom zupełnie nową funkcję. Od teraz każdy, kto posiada konto w serwisie, będzie mógł prowadzić transmisje na żywo z miejsca, w którym aktualnie się znajduje. 

Do tej pory na rynku aplikacji, które oferowały transmisję na żywo, było zaledwie kilka. Największą popularnością cieszyły się Periscope, który należy do Twittera i Meerkant. Teraz twórcy tych usług powinni mieć się na baczności, bowiem Mark Zuckerberg ruszył właśnie na podbój rynku transmisji na żywo.

"

To tak, jakby każdy użytkownik Facebooka miał w kieszeni kamerę telewizyjną – powiedział o nowej usłudze Mark Zuckerberg. – Jest to bardzo duża zmiana w sposobie komunikowania się użytkowników – dodał. "

Twórca Facebooka poinformował o nowej funkcji serwisu w trakcie trwania ponad 15-minutowej transmisji na żywo.

Jak działa „Facebook Live”?

Do korzystania z nowej funkcji Facebooka wystarczy smartfon z zainstalowaną aplikacją. W celu włączenia nadawania na żywo wystarczy nacisnąć na ekranie telefonu pole „O czym teraz myślisz?” i z dolnej listy opcji wybrać „transmisję na żywo”.

W trakcie relacji na ekranie telefonu wyświetlana jest informacja o tym, ile osób ogląda transmisję, a także na bieżąco przesyłane są komentarze naszych znajomych. Sami decydujemy o tym, z której kamery – przedniej czy tylniej – chcemy nadawać. Wystarczy, że klikniemy w odpowiednią ikonkę.

Nagrana przez nas relacja zostanie automatycznie opublikowana na naszym profilu. Po zakończeniu transmisji będziemy mogli ją również zapisać w pamięci swojego smartfona.

Na razie „Facebook Live” dostępny jest jedynie na systemy iOS.

Facebook ułatwia komunikowanie

Mark Zuckerberg stale rozwija swój serwis społecznościowych, a przy tym pamięta o wszystkich użytkownikach. Twórca Facebooka niedawno poinformował, że zespół inżynierów stworzył narzędzie, które wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby umożliwić korzystanie z serwisu osobom niewidomym.

Specjalnie stworzony algorytm będzie identyfikował charakterystyczne elementy danej fotografii i na tej podstawie wysyłany będzie jej opis. Program będzie w stanie poinformować niewidomą osobę, że na fotografii znajdują się np. góry, samochód, jezioro, kawa czy herbata.

"

Na Facebooku dużo jest zdjęć, które często narzucaja tematy rozmów. Niewidoma osoba nie ma możliwości włączenia się w jakakolwiek dyskusję, kiedy nie wie, o czym ma rozmawiać – stwierdził inżynier serwisu Matt King, który stracił wzrok w wyniku choroby. "

Na ten moment usługa dostępna jest wyłącznie na urządzenia z systemem iOS, ale inżynierowie już zapowiedzieli, że algorytm wkrótce będzie współpracował z systemem Android

RadioZET/SK

Więcej: