To nie zonk! Po 15 latach na antenę wróci „Idź na całość”

Nie tylko TVP wzięło się za reaktywację kultowych programów. W portalu Wirtualne Media pojawiła się informacja o powrocie „Idź na całość”. W roli prowadzącego wystąpi ponownie Zygmunt Chajzer. Teleturniej wyemituje TV4.

Pieczę nad nową odsłoną programu sprawuje FremantleMedia Polska. Polski teleturniej to odpowiednik amerykańskiego formatu „Let’s Make A Deal”, który doczekał się 55 wersji w 20 krajach.

Na razie nie wiadomo, kiedy widzowie obejrzą pierwszy odcinek „Idź na całość” na antenie TV4. Ale prowadzącym na pewno będzie Zygmunt Chajzer.

„Idź na całość” mogliśmy oglądać na antenie Polsatu w latach 1997-2001. Program cieszył się ogromną popularnością. Zabawa polegała na typowaniu bramek, w których znajdowały się nagrody i „Zonk” czyli kot w worku, który symbolizował przegraną.

Pierwszym prowadzącym był Zygmunt Chajzer. Później zastąpił go Krzysztof Tyniec.

Dodamy tylko, że to nie jest żart z okazji prima aprilis. 1 kwietnia 2016 roku TV4 obchodzi 16. urodziny. Tę dobrą informację potwierdził także syn dziennikarza, Filip Chajzer.

Stare, ale dobre

Wygląda na to, że 2016 rok przeżywa renesans kultowych polskich programów. Z ogromnym entuzjazmem widzowie przywitali nową odsłonę Sondy. W nowej wersji kultowego programu z lat 1977-1989 prowadzącym jest Tomasz Rożek - fizyk, dziennikarz naukowy i autor książek, który także prowadzi internetowy kanał telewizyjny „Nauka. To lubię”.

Władze TVP2 rozważają także reaktywację kultowego teleturnieju „Wielka Gra”. Dyrektor stacji rozpoczął już rozmowy ze Stanisławą Ryster, która miałaby go ponownie poprowadzić. Na nowo zbudowana zostanie jednak redakcja i formuła programu.

Jak mówią przedstawiciele TVP2, wszystko musiałoby zostać odświeżone. „Wielka gra” miała swoją premierę w 1975 roku. Teleturniej na antenie TVP2 gościł aż do 2006 roku, czyli 31 lat.

Będziecie oglądać „Idź na całość”?

Radio ZET/SJ

Więcej: