Ile trójkątów widzisz na tym zdjęciu? Rozwiąż krótki test na IQ

Popularność w sieci zdobywa pewna zagadka matematyczna. Na rysunku znajdują się trójkąty. Jeśli wskażesz więcej niż 18 trójkątów, to znaczy, że Twój iloraz inteligencji jest wyższy niż 120. Podejmiesz wyzwanie?

Iloraz inteligencji powyżej 120 uznawany jest za ponadprzeciętny. Szacuje się, że osoby z tego przedziału cechują wysoko rozwinięte umiejętności menedżerskie, są elastyczne i z łatwością odnajdują się na stanowiskach, na których wymagane jest analityczne myślenie.

Na tym zdjęciu znalazło się więcej niż 18 trójkątów. Czy jesteś w stanie je wskazać? Sprawdź, czy należysz do osób o wysokim ilorazie inteligencji.

Poniżej publikujemy rozwiązanie. Na zdjęciu są 24 trójkąty.

Zagadki na spostrzegawczość

Internauci bardzo chętnie poddają się wszelkim testom sprawdzających ich spostrzegawczość.

Sporą popularność w sieci zdobywa także zagadka z czerwonym kołem. Na pierwszy rzut oka całość może przypominać flagę narodową Japonii, jednak w środku koła jest coś bardzo interesującego i zauważalnego tylko dla niektórych. Część z internautów widzi wyłącznie czerwone koło i nic więcej. Prawda jest jednak trochę inna. W środku koła widnieje bowiem delikatny kontur pewnego zwierzaka. Twórcy tej zagadki na spostrzegawczość zaznaczają, że prawie 60 proc. osób nie potrafi dojrzeć prawidłowej odpowiedzi.

Spostrzegawczość i logiczne myślenie przyda się również przy rozwiązywaniu zagadki matematycznej, z którą podobno radzą sobie dzieci ze szkoły podstawowej. Zagadka polega na rozwiązaniu - z pozoru – najprostszych zadań matematycznych. Poszczególne owoce odpowiadają konkretnym liczbom.

Zadaniem rozwiązującego łamigłówkę jest odpowiedzenie na pytanie, jaka liczba znajduje się w ostatnim rzędzie obrazka.

Radio ZET/SJ

Więcej: