Kulturalne zachowanie kierowcy mercedesa. Tego nie widzi się często

W internecie bardzo złą sławą cieszą się kierowcy niektórych samochodów. Szczególnie tych, które zaliczane są do grona luksusowych. Jednak nie można wszystkich wrzucać do jednego worka, a przykładem może być kierujący mercedesem, który wykazał się niespotykaną kulturą osobistą. 

Nagranie zostało wykonane kamerą samochodową prawdopodobnie na ulicach Londynu. Na filmie widzimy, jak srebrny mercedes wjeżdża na rondo, a kilka metrów dalej musi się zatrzymać, bo ruch kierowany był przez policjanta.

Funkcjonariusz pełnił służbę akurat wtedy, kiedy z nieba lały się strugi deszczu. Widząc tę sytuację, kierowca mercedesa bez wahania postanowił zareagować. Jego zachowanie na stałe zmieni Wasze podejście do kierowców niektórych marek samochodów.

Internauci są pod ogromnym wrażeniem postawy kierowcy. Niektóre osoby zauważyły nawet podobieństwo kierowcy do brytyjskiego aktora i producenta filmowego Jasona Stathama.

 

W Rosji też są dobrzy kierowcy

Wbrew powszechnej opinii u naszych wschodnich sąsiadów także można spotkać dżentelmenów na drogach. Jednym z nich może być kierowca luksusowego, czarnego mercedesa, który korzystając z uprzejmości innego kierującego, zmienił pas ruchy.

Zazwyczaj w takich przypadkach włącza się na chwilę światła awaryjne, które w drogowym katalogu niepisanych zasad oznaczają po prostu podziękowanie. Jednak Rosjanin w mercedesie posunął się o krok dalej. Gdyby nie to nagranie, trudno byłoby uwierzyć w niecodzienne zachowanie tego uczestnika ruchu.

W Polsce również

Na naszym krajowym podwórku bardzo często mamy do czynienia z duzą uprzejmością na drodzę. Ciężko uwierzyć? Przykładem może być kierujący z Wroclawia. Mężczyzna widząc, że samochód stojący na światłach nie może ruszyć z powodu oblodzonej jezdni, wyszedł ze swojego auta i wziął sprawy w swoje ręce – dosłownie.

Kto wie, być może sytuacja ze stolicy Dolnego Śląska zainspirowała innego kierowcę, tym razem z Krakowa? Mężczyzna czekając na zielone światło… odśnieżył auto, które stało przed nim. Kierowca zrobił to zupełnie bezinteresownie, czym zjednał sobie ogromną sympatię internautów. 

Radio ZET/SK

Więcej: