Krew, strzelanina, wybuchy… Zobaczcie „Klan” w hollywoodzkim wydaniu

Przez 19 lat „Klan” bawił i wzruszał Polaków. A gdyby tak jedną najpopularniejszych polskich telenoweli wzbogacić o sceny rodem z najlepszych filmów akcji? Śmierć Ryśka na szpitalnej podłodze, napad Jerzego z siekierą na włamywaczy, czy zemsta Bożenki na lodowisku – to tylko niektóre momenty przerobione na amerykańskie kino akcji.

Najdłużej emitowany serial w polskiej telewizji, po 19 latach zostanie zdjęty z anteny TVP. Decyzję taką podjął dyrektor TVP1 Jan Pawlicki, który uważa, że „Klan" to projekt, który już gaśnie. Jego miejsce zastąpi nowy format, który zostanie dopiero opracowany.

Z tą decyzją nie może pogodzić się wielu fanów serialu, którzy bardzo zżyli się z bohaterami ulubionego serialu. Cyber Marian opublikował na swoim kanale na YouTube amerykański trailer „Klanu”. Jeśli myśleliście, że ten serial nie może być już bardziej emocjonujący i ekscytujący, jesteście w błędzie. Polak z rozmachem przerobił najlepsze sceny sensacyjne i kryminalne.

Trzymajcie się foteli – jest moc.

Sądząc po komentarzach i liczbie wyświetleń filmu – ponad 400 tysięcy w ciągu 3 dni – te sceny na długo zapadną nam w pamięć. Zwłaszcza bohaterski Rysiek i Maciek.

Amerykańskie kino po polsku

To nie pierwszy przypadek, gdy „Klan” zainspirował internautów do stworzenia komicznej przeróbki. Popularny serial w 2015 roku doczekał się czołówki rodem z „Gry o tron". Brzmi śmiesznie? I właśnie takie jest. Nazwiska bohaterów popularnej polskiej telenoweli zestawione z muzycznym tłem międzynarodowego hitu rozpaliły wyobraźnię internautów.

Spory ubaw wywołał także hollywodzki zwiastun „bitwy o karpia w Lidlu”. Film zachowany jest w klimacie apokaliptycznym i zapowiada nieuniknione – przedświąteczną walkę o przecenione towary. W rolach głównych występuję Janusz RewińskiCezary Pazura.

Internauci popisali się kreatywnością także w przypadku zwiastuna „Smoleńska” Antoniego Krauzego. Wielu krytyków filmowych zapowiada, że „Smoleńsk” może być najgorętsza produkcja kinową 2016 roku. Dlatego internauci nie mogli przegapić tej okazji i wzięli sprawy w swoje ręce, a ściślej mówiąc, poddali zapowiedź filmu własnym obróbkom graficznym.

Efektem tych działań jest nieoficjalny trailer „Smoleńsk Reborn”. Twórcy tego krótkiego filmu dołożyli kilka efektów specjalnych, zamieścili fragmenty innych filmów akcji oraz informację mówiącą o tym, że ich produkcja „nie miała na celu nikogo obrazić”.

Jak podoba Wam się „Klan” w wersji amerykańskiej?

Radio ZET/SJ

Więcej: